Anadolu’nun mirası camda hayat buluyor

04 Aralık 2014 Perşembe

Paşabahçe Mağazaları, tarihin ustalıkla cama yansıtılan izlerini evlerine taşımak isteyenlere çok özel bir seri sunuyor. Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonu’nun yeni serisi Alacahöyük, şıklığıyla dikkat çekiyor

anadolunun-mirasi-camda-hayat-buluyor

Anadolu’nun önemli tarihi merkezlerinin simgelerini ürünlerine taşıyan Paşabahçe Mağazaları, Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonu’na yeni bir seri daha ekledi.

Çorum’da yer alan ve Hititler’in önemli merkezlerinden biri olan Alacahöyük’teki buluntulardan esinlenerek tasarlanan yeni seri, tarihe ilgi duyanların gözdesi olacak. Alacahöyük serisindeki ürünlerde, Hitit Uygarlığı ve sanatının simgesi olan Güneş Kursu ile kalıntılarda sıkça rastlanan ve kutsal olduğuna inanılan Geyik Heykeli motifleri de yer alıyor.

El imalatı camdan üretilen serideki ürünlerin üzerindeki kabartma desenlerin tümü yine el işçiliği ile yaldız ve eskitme kullanılarak dekore ediliyor. Kurşun ve kalay karışımı metal parçaların bakır oksit ile kaplandığı seri; Alacahöyük Lebes, Alacahöyük Tabak, Alacahöyük Kase ve Alacahöyük Şişe ürünlerinden oluşuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri