‘Yatırım gardırobu’ temasıyla üretiyor

02 Ağustos 2013 Cuma

Monist ürünlerinin ‘yatırım gardırobu’ temasına uygun tasarlandığını söyleyen Türker, “Sadece sezon için değil, uzun yıllar kullanılabilecek ürünler hazırlıyoruz. Ayrıca görüntü danışmanlığı da sunuyoruz“ dedi

yatirim-gardirobu-temasiyla-uretiyor

Sibel Türker, Türkiye’nin önemli denetim şirketlerinden birinde partner kademesindeyken, radikal bir kararla 17 yıllık profesyonel iş hayatını bırakarak hazır giyim sektörüne girmiş. Kadının dilinden anlayan ve ruhuna hitap eden bir marka yaratma amacıyla yola çıkan Türker, bu amaçla, Monist adıyla, ipek tasarımları ulaşılabilir fiyatlarla yeni bir marka kurmuş.

Monist’in tüm ürünlerinin ‘yatırım gardırobu’ temasına uygun tasarlandığını söyleyen Türker, “Sadece sezon için değil, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek ürünler hazırlıyoruz. Görüntü danışmanlığıyla da kişiye özel tavsiyeler veriyoruz“ dedi.

Talebe göre üretim
Profesyonel iş yaşamında daha çok takım, gömlek ve bluzların yanı sıra işe uygun elbiselerin tercih edildiğini belirten Türker, şu bilgileri verdi: “Çalışırken özellikle kendime uygun bluz ve gömlek bulmakta çektiğim sıkıntılar bu markanın doğuş sürecini başlatmış oldu. Biz bu nedenle ürünlerimizdeki detayları en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlıyoruz. Kol ölçüleri ve ürün boyları kişiye özel bir hale getirilebiliyor. 36-48 beden aralığında zengin bir ürün gamına sahibiz. Monist’e gelen talepler doğrultusunda herhangi bir ürünün farklı bir rengini üretebiliyor, modelleri kullanıcıların talebine göre yeniden tasarlayabiliyoruz.”

İnternetle başladı ardından mağaza açtı
Monist’in kadınların ihtiyaçlarını gözeten bir marka olduğunu ifade eden Türker, “Satışa ilk olarak internet kanalıyla başladık. Ardından ilk mağazamızı yedi ay önce İstanbul Metrocity Alışveriş Merkezi’nde açtık. İstanbul’da kısa sürede üç mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türker, Monist.com.tr adresli sanal mağazalarından kıyafet seçimi yapılırken, seçilen ürüne uygun kombinleri sunan moda kartları sunduklarını belirterek, “Bu kartlarla kadınlara stil kılavuzluğu yapıyoruz. Moda kartlarında, giysilerle nasıl kombinler yapılabileceği konusunda önerilerin yanı sıra, saç ve makyaj gibi unsurlar hakkında da ipuçları veriyoruz” diye konuştu.

Kişiye özel görüntü danışmanlığı
Monist’in sunduğu hizmetler arasında ‘kişiye özel ücretsiz görüntü danışmanlığı’ olduğunu söyleyen Sibel Türker, şöyle devam etti: “Randevu sistemiyle yürüttüğümüz bu özel servis Monist müşterisi olmayı gerektirmiyor. Moda yazarı ve görüntü danışmanı Beril Stock tarafından verilen bu hizmet ortalama iki saat sürüyor. Kişiye özel tavsiyeler; renk analizi, kişinin renk tonlamasına uygun saç ve makyaj renkleri, yaka biçimlerinin belirlenmesi, yaşam tarzına uygun giyim önerileri gibi konuları içeriyor.  Beril Stock aynı zamanda Monist Blog’da moda trendleri, profesyonel yaşamda giyim gibi konularda paylaşımda bulunuyor.”

Monist’in kurulduğu günden bu yana tek bir tasarımcı ile çalıştığını anlatan Türker, “Monist’in tasarımlarını Sema Işık Saral hayata geçiriyor. Ayrıca Monist’te giysiler organze kumaştan saklama kılıflarında paketleniyor. Ayrıca tüm müşterilerimize giyinirken kıyafete makyaj bulaşma riskine karşı ‘makyaj örtüsü’ hediye ediyoruz” dedi.

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri