Kim Market’ten yeni bir satın alma

19 Mart 2014 Çarşamba

Kim Marketler Zinciri, sektördeki satın alma operasyonlarına devam ediyor. 2013 yılında Memar ve Efeler Marketi şubeleriyle birlikte bünyesine dahil eden Kim, şimdi de Bağcılar bölgesinde faaliyet gösteren Aygün Marketi satın aldı

kim-marketten-yeni-bir-satin-alma

Yoğun rekabetin yaşandığı süpermarket kategorisinde yeni mağaza alanı bulmanın zorlaştığına dikkat çeken Kim Marketler Zinciri Genel Müdürü Hamit Akçay, " Karlılıkların azaldığı ve rekabet şartlarının her geçen gün daha zorlaştığı sektörümüzde ayakta kalmakta satın alma ve birleşmeler artmaya başladı. Kim Grup olarak İstanbul ve Marmara Bölgesi genelindeki yatırımlarımızda satın alma teklifleriyle yakından ilgileniyoruz. Gerek yerel gerekse de bölgesel anlamda yeni görüşmelerimiz devam ediyor. Uygun lokasyon ve maliyet avantajlarını yakaladığımızda daha büyük çaplı satın almalara da hazırız" ifadelerini kullandı.

Kim Marketler Zinciri, doğrudan yatırım ve satın almalarla büyümesini sürdürüyor. İstanbul ile başladığı yatırımlarını Marmara Bölgesi ve yurt dışında devam ettiren Kim, yerel Aygün Market’i bünyesine kattı.

Son 1 yıl içinde yaptıkları yerel satın almalarla 5 süpermarketi bünyelerine kattıklarını hatırlatan Akçay, “Aygün Market ile bin 500 metre kare satış alanı ve 5 kasa ile hizmet vermeye başlayacağız. Kim Grup olarak kararlı ve sağlam adımlarla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yatırım eylem planımız kapsamında Marmara Bölgesi genelindeki tüm illerde mağazalaşmaya hız verdik. Bu kapsamda yerel marketlerle satın alma görüşmelerimiz devam ediyor. Girdiğimiz her ilde pazar liderliğini hedefliyoruz. Perakende pazarında yaşanan daralma ve karlılıklardaki azalmayla birlikte rekabet artık mahalle aralarına kadar indi. En hızlı, kaliteli ve uygun fiyattan satan hep bir adım önde yar alıyor. Şu anda modern perakendecilerinin pazardaki payı yüzde 10’lardan yüzde 50-55'lere yükseldi. Gelinen yoğun ve tam rekabet koşulları perakende işletmelerin karlıklarını aşağıya çekmiş bulunuyor. Bu sebeple sektörde son yıllarda küçük veya büyük ölçüde konsolidasyonlar arttı. Bu yönelimin devam edeceği 2015-2020 yılları arasında sektörde operasyonel faaliyetlerini iyi yönetemeyen işletmelerin pazardan çekileceği ve güçlü oyuncuların yola devam edeceği bir döneme gireceğiz" diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri