Özhan’dan kadınlar için önemli proje

17 Mart 2015 Salı

Hayata geçirdiği projelerle öncü ve örnek olmaya devam eden Özhan Marketler Zinciri, Kadın Ekonomi Platformu Derneği işbirliği ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı

ozhandan-kadinlar-icin-onemli-proje

Özhan Marketler Zinciri, Kadın Ekonomi Platformu Derneği işbirliği ile hayata tutunmakta zorlanan dezavantajlı kadınlar için meslek edindirmeye yönelik “Altın Kep” projesini hayata geçirdi. Özhan Gönüllüleri Topluluğu ve Uçurtma Kreatif’in desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında dezavantajlı kadınların ve gençlerin kariyer sahibi olmalarına katkı sağlanacak.

Projenin tanıtımı Kadın Ekonomi Platformu Derneği üyeleri, Özhan dostları ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. Tanıtım toplantısında proje ile ilgili bilgi veren Özhan Marketler Zinciri Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, Geçit Şube'den başlayan ve tüm şubelerde devam edecek projede, satışa sunulan alışveriş filelerinin gelirinin, meslek edindirmeye yönelik eğitim mutfağının oluşturulması için kullanılacağını dile getirdi.

Ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri, yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri için kadınları her alanda desteklediklerine dikkat çeken Yılmaz, “Oluşturulacak eğitim mutfağımızda dezavantajlı kadınlarımıza ve gençlere, sertifikalı ve istihdam garantili aşçılık eğitimleri verilecek. Bu sayede toplumda ayakta durmalarını sağlayarak, kadınlar için uygun olan aşçılık mesleği ile bir kariyer ışığı yakabileceğiz.” diye konuştu. Özhan Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Üyesi Elif Özhan ise hayalleri ve hedefleri olan kadınlara toplumumuzun her alanda ihtiyaç duyduğunu belirtirken proje için herkesi destek vermeye çağırdı.

Kadın Ekonomi Platformu Derneği Başkanı Hayal Aydede ise, Altın Kep projesinin hayatlarının en karanlık anında gençlere, kadınlara ve evlatlarına bir kariyer ışığı yakarak yeni bir hayat sunmak, yaşama sevinci olmak için yola çıktılarını belirtti. Düzenli aile hayatı olmayan grupların belli bir süre devlet güvencesi altında tutulduktan sonra hayata bırakıldıklarında desteksiz kaldıklarının altını çizen Aydede, “Böyle bir durumda da toplumun kurallarına uyamıyorlar ve düzenli bir iş bulamazlarsa hayatlarını idame ettirmek için suç sayılan hayat standardında yaşamlarını sürdürüyorlar.” diye konuştu. Aydede, hayata tutunma iyi niyeti ve uyumluluğu olan kadınların ve gençlerin Altın Kep Projesi ile aşçılık mesleğine yönlendirileceğine değinerek, "Kendisine kariyer fırsatı verilen kadınlarımız ve çocuklarımız düzenli bir hayat kurabilecek bu sayede mutlu evlatlar yetiştirebilecekler. Böylesine anlamlı bir projeye verdikleri destek için Özhan Marketler Zinciri'ne teşekkür ediyorum.” dedi.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri