CarrefourSA Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde finale kaldı

26 Eylül 2012 Çarşamba

CarrefourSA, Avrupa’nın dört bir yanından yüzlerce şirketin katıldığı Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde “Sürdürülebilir Çevre” kategorisinde “Ulusal Finalist” olarak yarışacak. CarrefourSA, 2009 yılında mağazalarında başlattığı “Enerji Verimliliği Programı” ile yarışmada finalist olma hakkı kazandı

carrefoursa-avrupa-is-dunyasi-odullerinde-finale-kaldi

CarrefourSA, 2009 yılında mağazalarında hayata geçirdiği “Enerji Verimliliği Programı” ile Avrupa’nın dört bir yanından yüzlerce şirketin katıldığı Avrupa İş Dünyası Ödülleri “Sürdürülebilir Çevre” kategorisinde Türkiye’den “Ulusal Finalist” seçildi.

CarrefourSA, 2009 yılından bu yana mağazalarında başlattığı “Enerji Verimliliği Programı” doğrultusunda çevre dostu sistemler uyguluyor. Şirket, mağazalarında sera gazı salınımının en büyük kaynağı olan soğutma sistemlerine ve elektrik tüketimine odaklanarak karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor. Çevre yönetim sistemleri doğrultusunda elektrik kullanımını en aza indirmek için gün ışığından daha fazla yararlanan çatısı cam uygulamalar ile genel aydınlatma, soğuk dolap, dekoratif ve dış aydınlatmalarda LED ışıklandırmaları uygulamaya koyarken, gaz salınımını en aza indirmek için soğutma sistemlerine yönelik olarak karbondioksit esaslı soğutma sistemlerini uygulamaya koydu.

Ayrıca Türkiye’de ilk defa transkritik çevrimde çalışacak karbondioksitli soğutma sistemi uygulamasını da bu yıl Kurtköy Millenium mağazasında hayata geçirerek bu alanda öncü olan CarrefourSA, mağazanın sera gazı salınımının yüzde 40 oranında azaltılmasını sağladı.

CarrefourSA, “Enerji Verimliliği Programı” ile 2011'de yıllık kişi başına enerji tüketimi 3 bin kilovatsaat olan Türkiye’de, yıllık 12 milyon kilovatsaatin üzerinde enerji tasarrufu sağlayarak yaklaşık 4 bin kişinin enerji tüketimini sıfırladı.

En çok oy alan, Türkiye Ulusal Şampiyonu seçilecek
Bağımsız bir ödül programı olan Avrupa İş Dünyası Ödülleri, Avrupa iş dünyasında mükemmellik, en iyi uygulama ve yenilik konularını desteklemesiyle tanınıyor. İki aşamadan oluşan yarışmanın son bölümünde, şirketlerin kendi hikayelerini anlatan video sunumları halk oyuna sunuluyor. http://www.businessawardseurope.com internet adresinde 17 Ekim’e kadar sürecek oylama sonucunda en çok oy alan şirket, Türkiye Ulusal Şampiyonu seçilecek. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri