Metro, Türkiye’yi adım adım gezdi

15 Mayıs 2015 Cuma

Metro Toptancı Market’in gastronomi profesyonelleriyle yerel değerleri ve profesyonel müşterilerine sunduğu çözümleri buluşturmak amacıyla Türkiye çapında 13 ildeki 15 mağazasında düzenlediği HORECA Festivali sona erdi

metro-turkiyeyi-adim-adim-gezdi

Metro Toptancı Market, Türkiye’de faaliyete geçtiği günden bu yana ‘profesyonellerin güçlü iş ortağı’ olmak hedefiyle gerçekleştirdiği etkinliklere HORECA Festivali’ni de ekledi. 20 Nisan’da Samsun’da başlayan festival kapsamında, Metro mağazalarının bulunduğu 13 ili ziyaret eden Metro HORECA Festivali’nin son durağı İstanbul Kozyatağı oldu.

Yerel üreticilerle profesyoneller buluştu
Metro HORECA Festivali’nde, Anadolu’nun farklı yörelerinden Metro raflarına taşınan coğrafi işaretli ve yerel ürünler tanıtıldı. Yaklaşık bir ay süren festival boyunca Metro ve yerel üreticiler toplam 5 bin kilometre yol kat etti. Türkiye çapında festivale katılan 7 binden fazla profesyonel müşteri, ihtiyaçlarını ve taleplerini anlattı. Metro, yerel ürünlerin mutfaklara daha fazla lezzet katması için profesyonellerin fikirlerini dikkatle dinledi.

Son olarak 14 Mayıs’ta Metro Kozyatağı mağazasında gerçekleştirilen ve otel, restoran ve cafe işletmelerinin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Metro’nun profesyonellerin hayatını kolaylaştıracak çözümleri tanıtıldı.

Festival kapsamında Bocuse d’Or Şefi Volkan Karataş tarafından mağaza içerisinde yer alan mobil mutfakta tadım aktiviteleri gerçekleştirildi. Şef Karataş, Taze Rezene Çorbası, Erzincan Tulum Peynirli Bruschetta, Domates Mücveri, Nar Ekşili Tütsülenmiş Firik Salatası gibi yerel lezzetlerle harmanlanmış yemekler hazırlayarak, konuklarına ikram etti.

“Metro, işinize lezzet katıyor”
Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, yerel değerlere ve yerel ürünlere büyük önem verdiklerini, Türkiye’nin bu anlamdaki zenginliğini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Özerkan, “Hem Türkiye’de yetişen ürünlere dair bir lezzet haritası oluşturmak hem de yerel üreticiyi desteklemek amacıyla ‘Coğrafi İşaretli Ürünler’ projemizi yürütüyoruz. Gerek amatör gerekse profesyonel mutfaklarda daha fazla yerel ürün yer alsın diye çalışıyoruz. Bununla da yetinmiyor, Türkiye’nin yerel lezzetlerini dünyaca ünlü ‘yıldızlı’ şeflerin mutfağına sokmayı hedefliyoruz. Bizim anlayışımıza göre iyi malzeme olmadan iyi yemek olmaz. İşte bu anlayış doğrultusunda düzenlediğimiz Metro HORECA Festivali ile ülkemizin 13 ilini adım adım gezerek, yerel ürünlerimizi profesyonellerin ayağına kadar götürdük. Onların yerel ürünleri daha yakından tanıyarak, çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarını amaçladık. Başarılı ve verimli bir festival yaşadık. Türkiye genelinde yaklaşık 7000 müşterimizle buluşma ve onların görüşlerinden yararlanma fırsatı bulduk. Metro HORECA Festivali’nin son durağı İstanbul Kozyatağı mağazamız oldu. Metro’nun değerli birer iş ortağı olan hotel, restoran ve cafe profesyonellerine festivalimize gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlk olarak 20 Nisan’da Samsun’da başlayan Metro HORECA Festivali, sırasıyla Mamak/Ankara, Adana, Gaziantep, Kayseri, Konya, Alanya, Antalya, Denizli, Bodrum, İzmir, Eskişehir, Nilüfer/Bursa, İstanbul Kâğıthane ve Kozyatağı Metro mağazalarında gerçekleşti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri