Migros’a global ödül

06 Kasım 2014 Perşembe

Migros İnsan Kaynakları, “Mağaza Yöneticisi Adayı” seçimi için oluşturduğu “Yetenek Seçimi” süreciyle, dünyaca ünlü The 2014 Peer Awards For Excellence ödüllerinde, perakende kategorisindeki ödülün sahibi oldu

migrosa-global-odul

Türkiye’nin dört bir yanına yayılan, farklı formatlardaki bin 110 mağazası ve deneyimli personeliyle her gün 1 milyon 750 bin müşteriye hizmet veren Migros Grubu, kurulduğu ilk günden itibaren insan kaynakları alanına yaptığı kesintisiz yatırımın meyvelerini ödüllerle topluyor.

Migros Seçme Yerleştirme Departmanı, “Mağaza Yöneticisi Adayı” işe alım süreçlerinde kullandığı yenilikçi işe alım uygulamalarıyla, “The 2014 Peer Awards For Excellence” ödüllerinde perakende kategorisinde ödüle layık görüldü. Bu yıl İngiltere’de beşinci kez düzenlenen, “The 2014 Peer Awards For Excellence”da çeşitli kategorilerde dünyaca ünlü markalar yarıştı. Migros; Sainsbury’s, Primark gibi dünya perakende sektörünün güçlü markalarını geride bırakarak, “The 2014 Peer Awards For Excellence”ı almaya hak kazandı.  Migros Ticaret İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç, “Migros olarak, dünyanın pek çok saygın markası arasında ödüle layık görülmemiz nedeniyle büyük mutluluk duyduk. Bu ödül, uyguladığımız stratejik İK sürecinin uluslararası alandaki kanıtını oluşturuyor.”dedi.

Hızlı bir büyümeye sahip olan Migros’un karlılık ve sürdürülebilirlik için mağaza yöneticilerinin yetkinliklerinin kritik bir öneme sahip olduğunu belirten Demir Aytaç,  bu nedenle 2011 yılında mağaza yöneticiliği işe alım süreçlerini standart  bir prosedüre bağladıklarını söyledi. Demir Aytaç, bu prosedür kapsamında, objektif değerlendirme araçlarıyla mağaza yöneticiliğine en yetkin adaylar seçilirken, bu seçimin tamamının kendi işe alım ekibiyle gerçekleştirilmesinin Migros’a yapılan işin niteliği ve niceliği açısından büyük fayda sağladığını kaydetti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri