McDonald’s’ın kalitesi tescillendi

24 Aralık 2013 Salı

McDonald’s’ın Türkiye’deki restoranlarında sunduğu ürünler McDonald’s’ın global kalite kriterleri doğrultusunda değerlendirildi. McDonald’s Tedarik Zinciri Direktörü Galip Albayrak, “Restoranlarımızda sunduğumuz ürünler tek tek değerlendirildi” dedi

mcdonaldsin-kalitesi-tescillendi

Restoranlarında sunduğu ürünlerin yüzde 98’ini Türkiye’den temin eden McDonald’s’ın ürünleri, McDonald’s Altın Kalite Standartları’na (McDonald’s Gold Standards) ne kadar uyduğu konusunda test edildi. Türkiye’deki yerli tedarikçilerden sağlanan ürünler ile dünyada kalite kriterleri bakımından en iyi puanlara sahip ürünler hammadde ve bitmiş ürün bazında kıyaslandı. Türkiye’deki organizasyonun bağlı bulunduğu Asya, Pasifik, Orta Doğu ve Afrika (APMEA) Kalite Güvence Direktörü Yue Weng Chooi, Orta Doğu ve Afrika (MEA) Tedarik Zinciri Direktörü Ala Mohammad ve MEA Kalite Sistemleri Direktörü Habib M’Nasria’nın da katıldığı değerlendirme seanslarında değerlendirilen ürünler yüksek puanlar aldı. 

‘Ürünlerimiz, McDonald’s kalite kriterlerini tam olarak karşılıyor’
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tedarik Zinciri Direktörü Galip Albayrak şunları söyledi; “Değerlendirmeler; APMEA Kalite Güvence Direktörü Yue Weng Chooi, MEA Tedarik Zinciri Direktörü Ala Mohammad ve MEA Kalite Sistemleri Direktörü Habib M’Nasria tarafından yapıldı ve 4 gün, 7 seans olarak gerçekleştirildi. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek Başarır’ın yanı sıra tedarikçilerimizin genel müdürleri ve kalite müdürleri ile ilgili departman sorumluları ile McDonald’s direktörleri, müdürleri ve bölge danışmanları olmak üzere toplam 103 kişi değerlendirmelere katıldı. McDonald’s’ın Altın Standartları bakımından ürünlerin görünüş, yapı ve tatları değerlendirildi” dedi.

Bu seanslarda ürünlerin kalite kriterlerine göre değerlendirilmesinin yanı sıra McDonald’s tedarikçilerinin,  kalite departmanlarının ve McDonald’s çalışanlarının kaliteye bakışını ve hassasiyetini artırmanın da hedeflendiğini belirten Galip Albayrak: “Tedarikçilerimize ait ürünler ile dünyada kalite kriterleri bakımından en iyi puanlara sahip ürünler hammadde ve bitmiş ürün bazında kıyaslandı. Çalışmalar neticesinde önceki değerlendirmelere göre ürünlerimizin kalitesinin kayda değer oranda arttığı ortaya çıktı” dedi. Değerlendirilen ürünler arasında yer alan McDonald’s’ın ikonik ürünleri, Big Mac, McChicken, Cheese Burger ve dünyaca ünlü McDonald’s patatesinin de yer aldığını belirten Albayrak, “Sonuçlar ürünlerimizin McDonald’s kalite kriterlerini tam olarak karşıladığının bir kez daha teyit edilmesi titiz çalışmalarımızın sonucunu aldığımızı göstermesi bakımından bizim için önemli idi” şeklinde konuştu.  


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri