Media Markt'ta engel yok

18 Mayıs 2015 Pazartesi

Avrupa’nın bir numaralı elektronik market zinciri Media Markt, mağazalarındaki engelli dostu uygulamalarıyla dikkat çekiyor. İki katlı mağazalarda yer alan asansörlerden, tüm koridorların tekerlekli sandalyenin geçebileceği genişlikte dizayn edilmesine kadar engelli kişilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar Media Markt mağazalarında yerini alıyor

media-marktta-engel-yok

Media Markt’ın 39 mağazasındaki engellilere yönelik uygulamaları, engelli tüketicilerin de mağazada kolayca teknoloji ile tanışmasına olanak tanıyor.

Media Markt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Nurçin Koçoğlu, Engelliler Haftası kapsamında yaptığı açıklamada: “Türkiye nüfusunun yüzde 12’si engelli bireylerden oluşuyor. Engellilerimizin toplumsal hayata daha fazla entegre olabilmeleri ve ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmeleri için önlerindeki engellerin kaldırılarak uygun ortam koşullarının hazırlanması hepimizin toplumsal sorumluluğu.  Avrupa’nın bir numaralı elektronik market zinciri olarak, mağazamızda teknolojiye ilgi duyan ve mağazalarımızı ziyarete gelen engelli tüketicilerimizin rahatlıkla gezinmeleri ve alışveriş yapmaları için özel alanlar hazırladık.  Örneğin tüm koridorlarımızı tekerlekli sandalyenin geçebileceği genişlikte dizayn ederken, iki katlı olan mağazalarımızda asansör hizmetimizi devreye aldık. Ayrıca yine mağazalarımızda eğer ihtiyaç duyulursa tekerlekli sandalyelerimiz de mevcut.” dedi.

Tüketiciye dokunan her mağazada engellilere yönelik uygulamaların olması gerektiğine dikkat çeken Koçoğlu, böylece tüketicilerin alışverişlerini basit çözümlerle zahmetsiz yapabileceklerini söyledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri