Metrogarden ilk gününde binlerce kişiyi ağırladı

08 Eylül 2014 Pazartesi

Sur Yapı, başarılı AVM projelerine bir yenisini daha ekleyerek Metrogarden Alışveriş Merkezi’ni ziyaretçileriyle buluşturdu. Açılış gününde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Metrogarden AVM bulunduğu bölgeye yeni bir yaşam alanı kazandırdı

metrogarden-ilk-gununde-binlerce-kisiyi-agirladi

Bölgenin ilk alışveriş merkezi olan Metrogarden, 400 milyon dolar yatırım değerine sahip ve 80 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Türkiye’nin önde gelen markalarının buluşma noktası olan Metrogarden’ın, 147 mağazası, sinema salonları, spor salonu, kafe ve restoranları ile kısa sürede bölgenin sosyal cazibe merkezi olması bekleniyor.

1992 yılından bu yana yönetim ve iş merkezleri, endüstriyel tesisler, villa, konut, rezidans, alışveriş merkezi gibi farklı formlarda yaşam alanları üreten Sur Yapı, başarılı AVM projelerine bir yenisini daha ekleyerek Metrogarden Alışveriş Merkezi’ni ziyaretçileriyle buluşturdu.

Anadolu yakasının yeşile ulaştığı Ümraniye ilçesinde Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye’nin kesişme noktasında inşa edilen Metrogarden Konut ve AVM projesinde yer alan toplam 336 daireyi 2013 yılında sahiplerine teslim eden Sur Yapı, proje kapsamında bulunan Alışveriş Merkezi’nin açılışını binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Metrogarden Alışveriş Merkezi’nin çevresindeki lüks konutlar nedeniyle önemli bir çekim merkezi olacağını dile getiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas,  “Axis’den sonra yine kendi bölgesinin ilk alışveriş merkezini hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehir hayatının içinde, ana yollar ve toplu taşıma ağlarının tam ortasında yer alan Metrogarden Alışveriş Merkezi, marka karması, hedef kitlesi, sosyal ve sportif donanımlarıyla her yaş grubunun ihtiyaçlarına cevap verecek niteliklere sahip. Metrogarden’ın bölge halkının sosyo-kültürel yaşantısına büyük katkı sağlayacağına ve hayatlarını kolaylaştıracağına inanıyoruz. Sur Yapı olarak toplumumuzun yaşam kalitesini artıracak, nitelikli projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde 5 yılda 203 bin kişilik nüfus artışı olduğunu dile getiren Elmas, “Nüfus artışının bu şekilde devam etmesi durumunda 5 yıl sonra bu bölgedeki nüfus 1,5 milyona ulaşacak. Biz Sur Yapı olarak bölgeye olan inancımız ve öngörümüzle son 10 yılda 4 bin konut ve lüks villa ile çok sayıda ofis yatırımı gerçekleştirdik” dedi.

İstanbul’un eski çarşı kültürünün modern bir şekilde yorumlandığı Metrogarden Alışveriş Merkezi’nin içerisinde tüketicinin yakından takip ettiği 147 markanın mağazası bulunuyor. Yeme-içme katında her damak tadına uygun çok sayıda alternatifle misafirlerine hizmet verecek olan Metrogarden, ayrıca sosyo-kültürel gelişime katkıda bulunacak olan spor salonu ve sineması ile de en fazla tercih edilen buluşma noktalarından biri olmaya aday.

Metrogarden Alışveriş Merkezi’nin yürüme mesafesinde bin, yakın çevresinde 5 bin villa ve 20 bini lüks 150 bin konut bulunuyor. 10 dakikalık araç mesafesinde ise 650 bin, 15 dakikalık araç mesafesinde 1 milyon 100 bin, 20 dakikalık araç mesafesinde ise 1,5 milyon kişi yaşıyor.

2015 yılında Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun açılmasıyla Necip Fazıl metro durağından direkt ulaşım sağlanacak Alışveriş Merkezi, alışveriş ve eğlence için herkese zengin seçenekler sunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri