Migros’tan geleceğin mağazası

25 Eylül 2014 Perşembe

60’ıncı yılında, yeni nesil perakendeciliği tanıtan Migros, yeni nesil perakendenin örneklerini Maslak’taki UNIQ İstanbul’da açılacak mağazasında tanıttı. Migros Ticaret Genel Müdürü Özgür Tort, “2014 yılında verimliliğin yarattığı kaynakla ilave 80 yeni mağaza açtık. Yıl sonuna kadar ciromuz 8 milyar TL’yi aşacak.” dedi

migrostan-gelecegin-magazasi

Türk perakende sektörünün öncü oyuncusu Migros Grubu, sektördeki 60’ıncı yılını çift haneli büyüme, 70 ilde artan penetrasyon oranı, verimlilikte yatırımlara yön veren kalıcı sonuçlar ve öncü rolüne yakışan yeniliklerle karşılıyor. Türkiye’de perakende sektöründe Ar-Ge merkezi kurma statüsünü elde eden ilk ve tek kuruluş olan Migros, geleceğin mağazacılık standartlarını belirleyecek olan yeni nesil perakendecilik uygulamalarıyla donatılmış ilk mağazasını Maslak’ta bulunan UNIQ İstanbul’da hizmete açıyor. Tüketicinin en taze gıda ürünleriyle gıda dışı tüm ihtiyaç maddelerine en hızlı şekilde ulaşmasını amaçlayan Migros, bu amacı gerçekleştirmek için 60 yıllık deneyimi ve samimi hizmet anlayışını teknolojiyle buluşturdu. Geleceğin perakendecilik anlayışıyla şekillendirilen yeni nesil Migros mağazasının ilk örneği, Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort’un ev sahipliğinde gazetecilere tanıtıldı.

“2014 yılında verimliliğin yarattığı kaynakla, ilave 80 yeni mağaza açtık”
Yeni nesil mağazanın tanıtımında gazetecilere bilgi veren Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, Migros markasının kuvvet unsurunun verimlilik, penetrasyon, alışveriş deneyimi ve büyüme olarak tanımladı. Özgür Tort, “60 yılda bizi farklı kılan tüm unsurların temelinde bu dörtlünün mükemmel birlikteliği yatıyor. 2009-2013 yılları arasında çift haneli olarak ortalama yüzde 11 büyüyen Migros, bu yılın ilk altı ayında yüzde 13’lük büyüme rakamına ulaştı. Perakendede verimlilik her kapıyı açar. 2014 yılında açtığımız ve açacağımız 200’ü aşkın mağazamızın 80 adedini verimliliğin yarattığı kaynakla açtık. Teknolojiyi iyi kullanarak, verimliliğimizi daha da artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Migros, Türkiye’nin aynasını oluşturuyor”
Özgür Tort, konuşmasında indirim marketlerin, hiper marketlerin ve yerel marketlerin oyuncu olarak yer aldığı perakende sektöründe çok hızlı bir gelişim ve rekabet yaşandığına dikkat çekti. Migros’un son yıllarda artan penetrasyonunun yanı sıra rekabetçiliğini de geliştirip, piyasadaki en uygun sepeti sepetine eşitlediğini belirterek şunları söyledi: “Ailelerin, aile geçindirenlerin hesabını her şeyden fazla önemsiyor, onların fiyat beklentisi ve bütçelerini sürdürülebilir şekilde bir arada tutmak için çalışıyoruz. Migros markalı çok hesaplı ve kaliteli ürünlerin yanı sıra sadece Migros’ta bulunan ürünleri geliştirerek, bunları toplumun en geniş kesimine ulaştırdık. Piyasadaki en uygun sepeti sepetimize eşitleyen, fiyat avantajına sahip rekabetçi yapımızla, Türkiye’nin tam bir aynasını oluşturan müşteri profiline sahibiz. Migros’un müşteri profili, yüzde 62 olan Türkiye’nin orta gelir grubu profiliyle aynı. Bu demek oluyor ki; Migros’un uzun yılların birikimiyle oluşturduğu müşteri profili, tam bir Türkiye aynası.”

“Yeni nesil perakende uygulamalarımız, 60 yıllık vizyonumuzun gurur veren sonucu”
Migros Grubu’nun 60 yıllık tarihi boyunca pek çok ilke imza attığına dikkat çeken Özgür Tort, Türk perakende sektöründe paketli ürün ve özgün markanın ilk Migros’ta kullanıldığını hatırlattı. Yazar kasayı da ilk olarak Migros’un kullandığına dikkat çeken Özgür Tort, barkod, sadakat kart ve sanal market uygulamalarının da yine Migros tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Sektöre ilk part-time çalışma imkânını getiren ve ilk kez kredi kartı kullanımını gerçekleştiren markanın yine Migros olduğunu kaydeden Özgür Tort, teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerle ortaya çıkan pek çok yenilikte de Migros’un öncü rolünü koruduğunu anlattı.
Fark yaratmak isteyen sektör oyuncularının ‘yeni nesil perakende’ uygulamalarını kullanmak ve müşterilerine deneyimletmek için açık bir yarışta olduklarını ifade eden Özgür Tort, “Örneklerini sunduğumuz yeni nesil perakende uygulamaları, sektördeki 60 yıllık vizyonumuzun gurur veren sonucu. Yeni nesil perakende uygulamalarıyla alışverişi çok farklı kılıyoruz. Bu yönümüzle Türkiye’de perakende sektöründe ‘Ar-Ge merkezi’ statüsüne sahip ilk ve tek kuruluş da biz olduk.” dedi.

Migros 2014’te yeni mağaza sayısında hedef büyüttü, yıl sonu ciro 8 milyar TL’yi aşacak
Migros’un en önemli yetkinlik alanlarından birinin çoklu marka yönetimi olduğunu söyleyen Özgür Tort, çatı marka Migros’un yanı sıra 5M Migros, MigrosJet, Migros Toptan, Sanal Market, Tansaş, Macrocenter ve Ramstore formatlarının da kendi hedeflerine koştuklarını ifade etti. Özgür Tort şöyle devam etti: Tansaş, Ege’nin markası. 1998 yılında kurulan Migros Sanal Market ise bugünün dünyasını o günden gördü. Sürekli gelişti ve bugün online gıda ticaretinin lideri konumuna ulaştı. Macrocenter ise mağazalaşma rekoru kırıyor. 2010’da 10 Macrocenter varken, bugün bu sayı 27’ye ulaştı. Türkiye sınırlarının ötesinde ise Ramstore’larla etki alanımızı her geçen gün genişletiyoruz. Kazakistan’da pazar lideriyiz, Makedonya’da son bir yılda büyüklüğümüzü ikiye katladık. ”Son açıklanan Fortune 500 Listesi’ne göre Migros’un Türkiye’nin 17. büyük şirketi olduğunu hatırlatan Özgür Tort, halen yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 1.129 mağazada hizmet verdiklerini, 2014 yılı sonunda 150 yeni mağaza hedefini aşarak, yılı 200’ü geçen yeni mağaza açılışıyla kapatacaklarını söyledi. Özgür Tort, yılsonu ciro hedeflerinin ise 8 milyar TL’yi aşmasını beklediklerini belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri