Minik satranç ustaları Espark‘ta buluşuyor

05 Haziran 2013 Çarşamba

Espark Alışveriş Merkezi ve ESEM Satranç Akademisi’nin birlikte düzenlemiş oldukları okul öncesi satranç şöleni, 8-9 Haziran’da Espark Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2006, 2007, 2008, 2009 doğumlu çocukların katılabileceği şölende, çocuklar kendi yaş kategorilerinde satranç maçları yapacak ve şölen sonunda katılım belgeleri ile birlikte hediyelerini alacak

minik-satranc-ustalari-esparkta-bulusuyor

Satranç sporunun, sportif faaliyetler ve sosyal etkinlikler açısından farklı bir yeri var. Çünkü satranç ile yaşam arasında hiçbir oyunda olmayan bir benzerlik bulunuyor. Benjamin Franklin, “Satranç bir tür yaşam, yaşam bir tür satrançtır” demiş. Vasikov ise hayatı “Bütün hayatın küçük bir modeli” olarak tanımlamış.

Çocuklarımızın dikkatli düşünmesini, matematiksel ve duygusal zekâlarının gelişmesini, mantıklı, sabırlı ve düşünceli olmasını, kendine olan güvenlerinin ve akademik başarılarının artmasını, mücadeleci olma gücü ile zor durumlarda ayakta durmasını, sosyal olmasını istiyorsak çocuklarımıza satranç öğretmeliyiz.

Okul öncesi satranç eğitiminde amaç, profesyonel satranççı yetiştirmek değil, çocukların oyun dünyalarına satrancı son derece zevkli, eğlenceli bir etkinlik olarak sokmak. Çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak “kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanma” amaçlanmalı, çocuklarımızın olumlu davranışlar sergilemelerini sağlamaya çalışmalı ve bu amaç bir “görev” olarak benimsenmeli.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri