Muratbey yurtdışında gücünü artırıyor

20 Aralık 2013 Cuma

Fransa, Muratbey’in burgu peynirini Helix Cheese markasıyla tescilledi

muratbey-yurtdisinda-gucunu-artiriyor

Muratbey, Dünya’da ve Türkiye’de lezzeti ve şekliyle bir ilk olan Burgu Peynirini Helix Cheese markasıyla peynir ülkesi Fransa’da tescilledi. Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, yurtiçi pazarda olduğu kadar yurtdışı pazarda da giderek güçlendiklerini kaydetti.

Muratbey’in Helix Cheese markası Fransa’da Institut National De La Propriete Industrielle (INPI) tarafından geçtiğimiz günlerde tescillenerek, marka koruma altına alındı.

Sektörde yarım yüzyılı aşan geçmişe sahip olan Muratbey Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, AR-GE çalışmalarına önem verdiklerini ve yeni ürünler geliştirdiklerini belirterek, en son pazara Burgu ve Sürmeli ürünlerini sunduklarını kaydetti. Burgu’nun Dünya’da ve Türkiye’de bir ilk olduğunu bildiren Erol, Burgu’nun sadece yurtiçi değil yurtdışı pazarlarda da çok beğenildiğini söyledi. Fransa’da da Helix Cheese markasıyla yer alan Burgu’nun sevilerek tüketildiğini dile getiren Erol, Helix Cheese markasını Fransa’da tescillediklerini kaydetti.

Tüketimi gün boyu devam ediyor
Burgu peynirinin kahvaltının yanı sıra atıştırmalık olarak günün her saatinde tüketilebilen bir ürün olduğunu vurgulayan Erol, Burgu’yu esnek ve elastiki yapısı ile yerken keyif veren, atıştırma ihtiyacını karşılayan, az tuzlu, hafif yapısıyla yedikçe yenmek isteyen bir ürün olarak tanımladı. Burgu’nun, global trendlerden hem atıştırmalık hem de sağlıklı yaşam trendinin beklentilerine cevap veren bir ürün olduğunu kaydeden Erol, “Form olarak çocukların da ilgisini çeken Burgu peynirimiz, peynir yemeği sevmeyen çocuklarına peynir yedirmeye çalışan anneler için de bir çıkış ürünüdür. Çocuklar Burgu Peynirini severek yerken aynı zamanda kalsiyum ihtiyaçlarını da karşılarlar” dedi.

Sofralar görsel şölene dönüşebilir
Türkiye’de ve Dünyada bir ilk olan Burgu Peyniri ile sofraların farklı sunumlar ile görsel bir şölene dönüştürülebileceğini dile getiren Erol,  “Mutfağı bir sanat olarak gören ve ilgi duyanlar için yaratıcı sunumlar, farklı ikramlıklar, değişik menüler hazırlamaya imkân ve ilham verir. Kısaca sofraları sanat eserlerine dönüştürür” dedi.

İhracat çalışmaları hakkında da bilgi veren Erol, yurtdışında gücünü giderek arttıran Muratbey’in yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini bildirdi. Ürünlerini gönderdikleri ülkelerden bazılarını Japonya, ABD, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mısır, Türkmenistan, Azerbaycan ve Ürdün olarak sıralayan Erol, ihracatın cirolarının yüzde 11’ini oluşturduğunu belirterek, bu yıl ihracatta yüzde 20 büyüyeceklerini öngördü.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor
Pek çok ürün çeşitleriyle dünya sofralarında kendi markalarıyla yer aldıklarını bildiren Erol, inovatif ürünleri ile dünyada yeni pazarlara açılmayı planladıklarını kaydetti. Erol, “Yatırımlarımıza, çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.

Büyüme ve global marka olma hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin ihracatını artırmayı planlayan Turquality programının adayları arasında da yer aldıklarını hatırlatan Necmi Erol, Turquality ile Muratbey’in yurtdışı markalaşma yatırımlarının da hız kazanacağını kaydetti. Erol, Turquality’nin desteğiyle dünya markası olma yolunda daha güçlü adımlarla ilerleyeceklerini sözlerine ekledi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri