Müşterinin beynindeki satın alma düğmesi

13 Kasım 2012 Salı

Nöromarketing kitabının yazarı ve nöromarketing alanında dünyanın ilk danışmanlık şirketi olan SalesBrain’in kurucusu Patrick Renvoise, 28 Kasım’da İstanbul’da olacak. Renvoise, nöromarketing prensiplerinin pazarlama ve satış stratejilerimize nasıl uyarlayabileceğimiz ile ilgili bilgi ve deneyimlerini bir workshop’ta katılımcılarla paylaşacak

musterinin-beynindeki-satin-alma-dugmesi

'Nöromarketing’ satın alma eğilimlerimizi, beynimizin nasıl çalıştığını ve nasıl karar verdiğimizi ölçen ve açıklamaya çalışan ve son günlerde satış, pazarlama ve pazar araştırmaları alanında sıklıkla kullanılan yeni bir disiplin. Nöromarketing’in amacı müşterilerin tercihlerini anlamaya çalışmak ve bir ölçüde öngörmek.

Nöromarketing kavramının pazarlama dünyasına girmesi Patrick Renvoise tarafından 2002 yılında başlatılan çalışmalara dayanıyor. Patrick satış, pazarlama ve nörobilim konusunda detaylı araştırmalar yapıyor ve bu araştırmalar “Eski Beyne Satış Yapmak” adlı metodun temellerini oluşturuyor. Bu ise günümüzde Nöromarketing’in ilk modeli olarak tanınıyor.

Patrick’in çalışmaları Christophe Morin’in katılımıyla Nöromarketing adlı bir kitapta yayınlanıyor. Bu kitapta beynin nasıl karar verdiğini açıklayan teori oldukça ilginç ‘Kararlarımızı mantıklı ve düşünerek değil, duygularımızla veriyoruz. Satın alma kararlarını etkiyen en önemli merkez yalnızca duygularla harekete geçen “ilkel beyin” veya “sürüngen beyin” adını verdiğimiz bölge.

Nöromarketing kitabının yazarı ve nöromarketing alanında dünyanın ilk danışmanlık şirketi olan SalesBrain’in kurucusu Patrick Renvoise 28 Kasım’da İstanbul Taksim Nippon Hotel’de olacak, nöromarketing prensiplerinin pazarlama ve satış stratejilerimize nasıl uyarlayabileceğimiz ile ilgili bilgi ve deneyimlerini bir workshop’ta katılımcılarla paylaşacak.

Perakende Bilgi Evi yayınlarından www.perakende.org’un internet iletişim sponsoru, Mağaza ve Market dergilerinin ise medya sponsoru olarak destek verdiği bu toplantı, içerik açısından müşterinin nasıl karar verdiğini bilimsel olarak inceleyen dünya çapında tek workshop olma özelliğini taşıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri