Mutlu ilişkinin sırları Agora Sohbetleri'nde

26 Şubat 2014 Çarşamba

İlgiyle takip edilen ve bu güne kadar konusunda uzman birçok konuğu ağırlayan Agora Sohbetleri bu hafta uzman psikolojik danışman Ferhan Bıçakçılar’ı ağırladı. Şubat ayı dolayısıyla sevgi temalı devam eden sohbetlerde Bıçakçılar bu hafta “Bir yastıkta kocamak” konulu sohbeti ile uzun ve mutlu ilişkileri anlattı

mutlu-iliskinin-sirlari-agora-sohbetlerinde

Uzun yıllardır aile ve ilişkiler hakkında birçok kişiye danışmanlık yapan ve 750’nin üstünde seminere imza atan Bıçakçılar uzun ve sağlıklı ilişkiler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirerek merak edilenleri de cevapladı.

Bıçakçılar mutlu ve uzun süreli ilişkilerin önceliğinin karşılıklı güven ve saygı olduğunu vurguladı. Evliliği renklerin birleşmesi olarak tanımlayan uzman psikolojik danışman; örneğin kırmızı ile sarının birleşiminden turuncu oluşur kişi hala sarı rengi temsil etmemelidir artık iki rengin birleşimi olan turuncu doğmuştur diyerek ilişkilerde ortak paydanın önemini vurguladı. Bıçakçılar, karşılıklı güven ve saygının kişilerin birbirlerini olduğu gibi kabul edebilmelerinin uzun süreli ilişkileri sürdürebilmenin temel unsur olduğunu belirtti.

Bir yastıkta kocamak
Bir yastıkta kocamak deyiminin eski bir deyim olduğunu anlatan Bıçakçılar, Agora’ya getirdiği 50 senelik yastığın anlamını da izleyenlerle paylaştı. Eskiden çiftlerin tek yastıkta uyuduklarını ve bunun gelenek olduğunu anlatan uzman, getirdiği yastığın çiftlere uğur getirdiğini söyleyerek izleyenlerle fotoğraf çektirdi.

İlişkide altın kurallar Agora Sohbetleri’nde cevap bulacak
Hepimiz yaşadığımız ilişkilerde kimi zaman sorunlar yaşar, sebeplerini bulamaz ve çıkmazda kalırız. Bu durum hem bizi hem de partnerimizi yorar ve yaşanan ilişkiye gereksiz zarar verir. Başka birinin başına geldiğinde kolaylıkla bulabileceğimiz nedenleri kendi ilişkimizde gözümüz görmez. İşte yaşadığımız ilişkiyi ayakta tutmanın daha da güzel ve vazgeçilmez hale getirmek için altın kuralları, ilişkiye dışarıdan bakacak bir göz olacak psikolog Pınar Ersöz, gelecek hafta Agora Sohbetleri’nde ziyaretçiler ile paylaşacak.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Mart ayı Agora Sohbetlerinde de birbirinden değerli konukları ağırlamaya devem edeceklerini belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri