Panora GYO’nun 3 aylık kârı 7,5 milyon lira

30 Mayıs 2013 Perşembe

“Borsa İstanbul’un en yüksek nakit temettü dağıtım taahhüdü veren şirketi” olarak halka açılan Panora GYO, 2013 yılı ilk üç ayında yüzde 12’lik artışla 7,5 milyon lira kâr açıkladı

panora-gyonun-3-aylik-kari-75-milyon-lira

Portföyünde Ankara Panora alışveriş ve yaşam merkezini de bulunduran Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PAGYO), Borsa İstanbul’un yeni üyesi olarak 2013 yılı ilk üç aylık mali sonuçlarını açıkladı. İlk üç aylık dönemde kârını yüzde 12 artıran Panora GYO, 6 milyon 699 bin lira olan kârını 7 milyon 458 milyon liraya yükseltti.

Esas faaliyet gelirlerini de yüzde 17 artışla 8 milyon 363 bin liradan 9 milyon 779 bin liraya çıkaran şirketin faaliyet kârı da yüzde 12’lik artışla 8 milyon 40 bin liradan 8 milyon 997 bin liraya yükseldi. Üç aylık sonuçlara göre, geçen yıl aynı dönemde 0,076 lira olan hisse başına kazanç, 0,086 liraya yükseldi.
Başarılı bir halka arzın ardından üç kata yakın talep toplayarak halka açılan Panora GYO, 23 Mayıs’tan bu yana Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Panora GYO’nun yatırımını tamamlamış, düzenli ve artan kira gelirine sahip, kârını ortaklarıyla paylaşan, borçsuz bir şirket olarak halka açıldığını belirten Panora GYO Genel Müdürü Güçlü Gönenç, “Borsanın en yüksek oranda nakit kâr payı dağıtma taahhüdü veren şirketi olarak Borsa İstanbul’a geldik. Son üç yılda elde ettiği dağıtılabilir kârının tamamını ortaklarıyla paylaşmış bir şirketiz. Düzenli kira gelirine dayalı bir şirket olarak, 2013 yılının ilk üç aylık dönemine ilişkin mali sonuçlar da öngördüğümüz şekilde gerçekleşti. Enflasyonun oldukça üzerinde bir gelir artışıyla üç ayı kapattık. Aynı trendin 2013 yılı boyunca devam etmesini bekliyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri