Perakende dünyasına yön verenler İstanbul’da buluşuyor

24 Mayıs 2013 Cuma

Dünya genelindeki 31 ülkeden 35 güçlü markanın üye olduğu IGDS’nin (Intercontinental Group of Department Stores) düzenlediği World Department Store Forum’un üçüncüsü İstanbul’da gerçekleşecek. Boyner Büyük Mağazacılık’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan forum, dünya perakende sektörüne yön veren üst düzey yöneticileri ve uzmanları buluşturacak

perakende-dunyasina-yon-verenler-istanbulda-bulusuyor

IGDS üyesi 35 büyük mağaza iki yılda bir düzenlenen WDSF2013’te bir araya geliyor. Perakende sektörünün lider mağazalarını ve uzmanları bir araya getiren forum bu yıl Türkiye’de düzenleniyor. Foruma, IGDS’nin Türkiye’deki tek üyesi olan Boyner Büyük Mağazacılık ev sahipliği yapacak.

300’ü aşkın üst düzey katılımcı
İstanbul Le Meridien Hotel’de 30-31 Mayıs günlerinde düzenlenecek olan foruma, dünya perakende sektöründen 300’ü aşkın üst düzey yönetici ve mağaza ekiplerinin yanı sıra akademisyenler de katılacak. CBX, Desigual, L’Oreal Luxe, HMKM, Aldar Properties, IBM Türkiye (POS) ve Sensormatic Türkiye sponsorluğunda gerçekleşecek, sektör paydaşlarının iş birliğini ve karşılıklı etkileşimini hedefleyen forumda, sektörel büyüme ve yeni uygulamalar gibi konular ele alınacak. Ayrıca katılımcılar için İstanbul’un tarihi ve modern alışveriş merkezlerini kapsayan bir tur düzenlenecek.

“Performansı Bir Üst Seviyeye Çıkarmak” başlıklı forumda Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Boyner Büyük Mağazacılık Genel Müdürü Aslı Karadeniz’in yanı sıra Prof. Dr Aymo Brunetti (Bern Üniversitesi, İsviçre), Terry Lundgreen (Macy’s CEO’su, ABD), Vincent Boinay (L'Oréal Luxe Küresel Perakende Direktörü, Fransa), Steve Sadove (Saks Incorporated Başkanı, ABD), Andrew Jennings (Karstadt CEO’su, Almanya), Preecha Ekkunagul (Robinson Başkanı, Tayland), Ian Moir (Woolworths CEO’su, Güney Afrika), Bernie Brookes (Myer Holding CEO’su, Avustralya), Jean-Claude Biver (Hublot Başkanı, İsviçre) gibi isimler konuşacak.

Türkiye, çekim merkezi oluyor
Boyner Büyük Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Aslı Karadeniz, perakende sektörünün en önemli buluşmalarından birini İstanbul’da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Satış hacmi 67 milyar dolara ulaşan çok güçlü markaların İstanbul’da bir araya gelmesi, Türkiye’nin önemli bir çekim merkezi olduğunun kanıtıdır. Dünyanın hızla büyüyen perakende pazarlarından birine sahip olan Türkiye; güçlü ekonomisi, dinamik yapısı ve kıtalararası stratejik konumuyla cazibesini artırıyor. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek isteyen Türkiye’nin hedefe ulaşmasında, perakende sektörüne önemli rol düşüyor. Forumun, bu açıdan Türkiye’ye değer katacağına inanıyorum.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri