P&G projeleri ile 3,5 milyon insana katkı sağladı

04 Kasım 2015 Çarşamba

Temizlik ürünleri ve kişisel bakım / kozmetik sektöründe Türkiye’de 20 marka ile faaliyet gösteren P&G, geçtiğimiz yıl 13 proje ile 3,5 milyon insana ulaştı

pg-projeleri-ile-35-milyon-insana-katki-sagladi

Türkiye’de 1987 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren ve günümüzde 20 marka ile pazarda yer alan Procter and Gamble (P&G), geçtiğimiz mali yıl boyunca kurumsal olarak ve lider markalarıyla 13 farklı sürdürülebilir program ile yaklaşık 3,5 milyon insana ulaştı. Kurumsal ve markaları üzerinden gerçekleştirdiği projeleri toplu olarak değerlendiren P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, bugün ve gelecek nesiller için, dünya tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirecek yüksek kalite ve değerde markalı ürünler sunmayı amaçladıklarını söyledi. Tankut Turnaoğlu ayrıca, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde amacımız doğrultusunda ortak değer yarattığımız konular Sürdürülebilirlik, İnovasyon ve Kurumsal Sosyal Sorumluluktur. Bu amaç bizim için iş ve finans hedeflerimizin ötesinde bir anlama sahip. Bizler yaşamları iyileştirerek en büyük kazancı elde ettiğimize inanıyoruz.” dedi.


Global hedefe katkı
P&G’nin global hedefinin 2020 yılına kadar sosyal programlar sayesinde dünyada 50 milyon kişinin hayatını değiştirmek ve saatte bir kişinin hayatını kurtarmak olduğunu belirten Turnaoğlu, P&G’nin Türkiye’de her yıl 3 milyon insanın hayatını iyileştirmeyi hedeflediğini, geçtiğimiz yılda ulaşılan 3,5 milyon kişi ile global hedefe de büyük katkı sağladıklarını ifade etti.


Projeler şöyle:
“P&G olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımızla ihtiyacı olan kişilere ürünlerimiz ile ev konforu sağlamayı ve sağlık / hijyen / özgüven odaklı eğitim programlarını desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuşan Turnaoğlu, tüm paydaşlara da teşekkür etti. Turnaoğlu, önümüzdeki dönemde de projelere devam edileceğini belirtti.   Kimi kurumsal kimi markalar üzerinden gerçekleştirilen projeler ise şöyle:


Olimpik Anneler… İlk yılını tamamlayan proje ile Türkiye’de spor kültürünü geliştirerek çocukların sporla büyümesini amaçlıyor.
Özel Olimpiyatlar… 11 yıldır yürütülen proje, Migros ve Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) tarafından destekleniyor. Proje ile zihinsel engelli çocuk ve gençlerin hayatlarında olumlu etkiler yaratmak hedefleniyor.
Hayalden Gerçeğe… Darüşşafaka Cemiyeti işbirliğiyle sürdürülen proje kapsamında öğrencilerin hayalleri gerçeğe dönüştürülüyor.
Afet Dönemi Yardımları… Bugüne kadar tüm afet dönemlerinde özellikle hijyen ve bakım ürünlerini afet bölgesine ulaştıran P&G, bunun yanı sıra, Türkiye’de Kızılay ile işbirliği yaparak hem kamplara hem de Kızılay’a başvuran mültecilere ulaştırılmak üzere hijyen ve bakım ağırlıklı ürün bağışı gerçekleştiriyor.
Ergenlik Dönemi Değişim Programı (ERDEP)… 23 yıldır devam eden, projede, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Orkid işbirliği çerçevesinde bugüne kadar toplam 16 milyon genç kıza ve 1,6 milyon anneye birebir ulaştı. Projede, ergenlik döneminde meydana gelen bedensel, ruhsal ve sosyal değişimlerin neler olduğu ve bu sorunların sağlıklı ve mutlu bir şekilde nasıl aşılabileceği konusu anlatılıyor.
Orkid #KızGibi… Global #LikeAGirl kampanyasının Türkiye’de hayata geçirilen ayağında ergenlik çağındaki genç kızların özgüvenli birer birey olmaları ve “kız gibi” negatif algısının kırılması hedeflenmekte.
Orkid Türk Kadın Voleybol Milli Takım Sponsorluğu… Türk Kadın Voleybol Milli Takım Sponsorluğu ile Cumhuriyet tarihinin en büyük ve başarılı kadın spor dallarından birine destek olarak genç kızlara ilham olundu.
H&S FIBA Sponsorluğu… “Kazanmak kafada başlar” sloganıyla gençlere özgüven aşılamak için gerçekleştirildi. Ayrıca, P&G, Türkiye Basketbol Ligi’nin de sponsorlarından biri oldu. 
Ariel Kıyafet Bağışı Kampanyası… 2007 yılında başlayan proje ile Türkiye’de ihtiyaç sahibi çocukların kıyafet alanındaki gereksinimlerini karşılamak hedeflendi. Toplum Gönüllüleri Vakfı  (TOG) ve Migros işbirliği ile 2007 yılından beri 220 bin çocuğa ulaşıldı.
Prima Anne Bilinçlendirme Kampanyası… Hastanelerde yenidoğan annelerini bilinçlendirme projesi ile anne adayları ve anneleri, en çok ihtiyaç duydukları anda bebek bakımı, anne sütü, aşılar ve hijyen gibi konularda bilgilendirilmekte.
Prima Mobil Klinik… Annelerin ve anne adaylarının bebeklerinin gelişimiyle ilgili soru ve sorunlarına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirildi. Proje kapsamında, gezici Prima anne bebek kliniği doktoru, bebeklerin gelişimini kontrol ederek annelerin kafasındaki her türlü soru için onlara danışmanlık yapmakta…
İpana Ağız ve Diş Sağlığı Programı… Bu yıl hayata geçirilen program kapsamında, 6 büyük şehirde Ağız Diş Sağlığı Mobil Kliniği kuruldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri