Sabancı Grubu’nda kritik istifalar

16 Temmuz 2012 Pazartesi

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ve üç yönetim kurulu üyesi Carrefoursa Yönetim Kurulu’ndaki görevlerinden istifa etti. Dinçer’in Sabancı’daki Perakende ve Sigorta Grup Başkanlığı görevi ise devam ediyor

sabanci-grubunda-kritik-istifalar

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2004 yılından bu yana yürüten Haluk Dinçer, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Bilen, Mehmet Tevfik Nane ve Zeynel Korhan Bilek, CarrefourSA Yönetim Kurulu’ndaki görevlerinden istifa etti.

 

Haluk Dinçer istifasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Sabancı olarak CarrefourSA’da yüzde 38.8 hisseyle azınlık durumdayız. Çoğunluğa sahip Carrefour’dan gerekli destek ve katkıyı göremediğimizden faydalı olamayacağımızı anladık ve arkadaşlarımızla istifa kararı aldık” dedi.

Carrefour Türkiye’den çıkacak mı?
Fransız perakende devi Carrefour’un Türkiye’den çıkacağına yönelik haberler son günlerde sıkça dile getiriliyor. Carrefour’un istifa eden global CEO’su Larse Oloffson’un yerine gelen yeni CEO’su Georges Plassat, geçtiğimiz ay içerisinde yaptığı açıklamada Türkiye’deki operasyonlarını devam ettirmelerinin belirsiz olduğunu söylemiş ve bu sözler çıkış sinyali olarak algılanmıştı. Sabancı Grubu ise bu konuda kendilerine ulaşmış ya da alınmış bir karar olmadığını açıklamıştı.

Öte yandan Carrefour, geçtiğimiz ay Yunanistan’daki operasyonunu da yerel ortağı Marinopoulos’a devretmiş ve ülkeden ayrılmıştı.

Kaynak: Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri