Sektör profesyonelleri PLAT Zirvesi’nde!

26 Ekim 2017 Perşembe

PLAT Derneği tarafından düzenlenen Private Label Zirvesi’nin 3’üncüsü Crowne Plaza’da başladı ve Zirve’nin İletişim Sponsoru olan Perakende.org, Zirve’yi yerinden takip ediyor ve anlık olarak bilgi aktarıyor...

sektor-profesyonelleri-plat-zirvesinde

PLAT Derneği tarafından düzenlenen 3’üncü Private Label Zirvesi Crowne Plaza’da PLAT Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer’in açılış konuşmasıyla başladı. 


Nielsen'in açıkladığı FMCG kategorisi verilerine göre, son 3 yılda indirim marketlerinde hızlı bir büyüme gerçekleşti.
Migros Pazarlama Direktörü Aysun Zaman ise Private Label  Zirvesi'nde yaptığı konuşmada: "Migros ürünleri hem uygun hem de kaliteden ödün vermeyen stratejiyle üretilen ve satışa sunulan ürünlerdir. "Migros kalitesi" kelimesinin altını özellikle çiziyorum çünkü gerçekten bu konuda kendimize çok güveniyoruz. Aynı zamanda bu ürünlerimizi tamamen rekabet edilebilir fiyatlarla satışa sunuyoruz." dedi. Zaman ayrıca: "Ürün gruplarımız arasında taze gıdalar ve yöresel ürünler çok önemli bir yer kaplıyor. Adet bazında bakarsak 45 çeşit yöresel lezzete sahip Migros. Bu rakam size az gelebilir ancak şu sebepten dolayı az değil; çünkü her biri orijinal gerçek yöreye ait ürünlerdir. Bu yüzden bu kanaldaki çalışmalarımızı da çok önemsiyoruz." açıklamalarında bulundu.


Private Label Zirvesi'nde sektör profesyonelleri konuşmaya devam ediyor. Zirvede söz alan A101 CEO'su Erhan Bostan şunları söyledi: "Türkiye'de 7 bin mağazamız var. Bu mağazalarda personel devamlılığı sağlamak da çok önemli. Bu yüzden şirketimizde tecrübeden önce potansiyel sahibi çalışanlara önem veriyoruz. An itibariyle 37 bin çalışanımız var. Bugünlere gelmemizdeki en büyük paysa kaynak verimliliğimizi maksimize etmemize ait."
"Tedarikçilerimizi zarara uğratmama kararı aldık"

Bostan: "Biz private labellardan daha az, markalı ürünlerden ise daha çok kazanıyoruz. Aynı zamanda kendimize üretime gitmeyip tedarikçilerimizi zarara uğratmama kararı aldık."

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri