Sektörün en büyüğünde bir Türk

16 Eylül 2013 Pazartesi

Perakende sektörünün dünyadaki en büyük birliği Consumer Goods Forum’un (CGF) Tokyo’da gerçekleşen 2013 Global Zirvesi’nde yapılan yönetim kurulu seçiminde Migros Ticaret AŞ CEO’su Özgür Tort, perakende komitesinden yönetim kurulu üyeliğine seçildi

sektorun-en-buyugunde-bir-turk

Migros Tort’un göreve gelmesinden sonra, Consumer Goods Forum yönetim kurulunda Türkiye’den yer alan tek isim oldu. Toplamda 2,5 trilyon euro ciroyu temsil eden ve 400’ü aşkın üyesi bulunan Consumer Goods Forum’un yönetim kurulu dünyanın en etkili perakendeci ve üretici temsilcilerinden oluşuyor.

Migros Ticaret AŞ CEO’su Özgür Tort, dünya perakende sektörüne yön veren, üyeleri tarafından yönetilen global bir perakende sektör ağı olan ve 70 ülkeden, 400’den fazla perakende şirketinin bir araya gelerek oluşturduğu Consumer Goods Forum’un yönetim kuruluna seçildi. 2009 yılının Haziran ayında CIES – The Food Business Forum (Gıda İş Forumu), Global Commerce Initiative (GCI – Küresel Ticaret Girişimi) ve Global CEO Forum’un (Küresel CEO Forumu) birleşmesiyle oluşan Consumer Goods Forum, 50 global üretici ve perakendecinin, CEO ve başkanlarından oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetiliyor.

Forum, bilgi alışverişi ve günümüz tüketici ürünleri ve perakende sektörünün ilerlemesi için asli nitelikte olan beş stratejik öncelik, “Yükselen Trendler, Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Sağlık, Operasyonel Mükemmellik, Bilgi Paylaşımı ve Çalışan Gelişimi” etrafında girişimler için küresel platform oluşturuyor.

Tek Türk isim Özgür Tort
2012 yılında İstanbul’un ev sahipliğinde Türkiye’de düzenlenen CGF global toplantısı, ilk buluşmasını 1956 yılında Roma’da gerçekleştirdi. 2013 yılında Tokyo’da düzenlenen 57’nci toplantıda gerçekleşen yönetim kurulu seçiminde, Migros Ticaret AŞ CEO’su Özgür Tort, perakende komitesinden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Tort’un bu göreve gelmesiyle Migros, Consumer Goods Forum yönetim kurulunda Türkiye’den yer alan tek isim oldu.

Organizasyonun yönetimi, üretici ve perakendeci olmak üzere iki komiteden oluşuyor. 25’i tüketiciye dönük üretim yapan dünya devlerinin, 25’i de global perakende gruplarının CEO’larından oluşan 50 kişilik yönetim kurulu tarafından yönetilen organizasyonda Walmart, Ahold, The Coca Cola, P&G, Unilever, Kroger, Marks&Spencer, PepsiCo, Johnson&Johnson gibi dünya devi şirketlerin CEO ve yönetim kurulu başkanları görev alıyor.

100 milyon kişiyle etkileşim
CGF’un düzenlediği ve sektörün dünya çapında başarılı yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantılarda, tüketici ürünleri ve perakende sektörünün gündemi oluşurken, CEO’ların birbirleriyle görüş ve tavsiyelerini paylaştıkları önemli bir platform da yaratılıyor. Ticari hayatlarında birbirleriyle rekabet içerisinde olan şirketler, iş yapış biçimlerindeki bilgi paylaşımı, sürdürülebilirlik, yapılan işlerin çevreye etkisi ve bunları iyileştirmenin yollarını aramak amacıyla biraraya geliyor. Temel meseleler ile sektörün gelecekte karşılaşabileceği zorlukların dile getirildiği forumda aynı zamanda daha önceden belirtilen zorluklara getirilebilecek çözümlere de yer verilmektedir.

Merkezi Paris’te bulunan, Tokyo ile Washington DC’deki yönetim ofisleri aracılığıyla da dünyanın her yerindeki üyeleriyle sürekli iletişim halinde bulunan CGF, üye firmaları aracılığıyla dünya genelinde 2,5 trilyon euro’luk iş hacmini temsil ederken, 10 milyon direkt, 90 milyon diğer yan iş kollarında bulunan kişiyle etkileşim sağlıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri