Suudi Arabistan’ın hipermarket devi Türkiye’ye geliyor

23 Ekim 2012 Salı

Suudi Arabistan’ın hipermarket devi Manuel Market, Türkiye’ye yatırıma geliyor. Şirketin Türkiye'deki partneri ise Abdurrahman Topbaş olacak

suudi-arabistanin-hipermarket-devi-turkiyeye-geliyor

Suudi Arabistan’ın lüks market zinciri Manuel, Türk perakende sektörüne giriyor. Cidde merkezli şirketin Türkiye ’deki partneri ise Topbaş Ailesi’nden Abdurrahman Topbaş olacak. Ortakların 3 Ekim’de kurduğu şirkete Qasr Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık adı verildi. 150 bin TL sermaye ile kurulan şirketin faaliyet alanı ‘her türlü emlak, her türlü gayrimenkul, siteler, plazalar, marketler, depolar, villa tatil köyleri, araziler vb. almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek’ olarak tanımlandı. Türkiye’de lüks zincir market olarak çok oyuncu yok. Bu yüzden en büyük rakibi Macrocenter olacak.

Lüks tüketimin adresi
Manuel’in internet sitesinde şirket, lüks perakende alanında konumlandırılıyor. Şirket Cidde’de lüks tüketimde lider konumda. Şirketin CEO’su Abdulrazak Ahmed A. Al Darwish, kendilerini şöyle tanımlıyor: “Cidde’de çok önemli bir kurumuz. Hedefimiz herkesten farklı olmak. Bunun için de çok mantıklı bir fiyat politikası uyguluyoruz. Bu da bizi lider yapıyor. Başarımızın anahtarı ürünlerimizin kalitesi. Kaliteli VIP ürünler ile uygun fiyatı buluşturuyoruz.”

Beyin takımı Amerika ’da eğitim gördü
Şirketin kurucularının ortak özelliği ABD’de eğitim görmeleri. ABD’de eğitim gören Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Ahmed Al Darwish, uzun zamandır perakende işinde yer alıyor. Yönetim Kurulu Başkanı’nın kardeşi Khalid Ahmed Al Darwish, şirketin beyni konumunda. Amerika’daki eğitiminin ardından Suudi Arabistan Merkez Bankası ’nda çalışmış. Başarıları ile Manuel’e birçok da ödül kazandırmış. ABD’de prestijli bir ödül olan The Bizz 2011’de ‘The Bizz Excellence In Business Leadership’, ‘The Bizz Excellence in Marketing Management’, ‘The Bizz Excellence in Quality Management 2011’ ödülleri bunlardan sadece birkaçı.

Kaynak: Sibel Cingi /RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri