TÜBİTAK ve Nasa ödüllü icatlar Midtown’da

11 Mart 2013 Pazartesi

Bodrum Marmara Koleji öğrencilerinin TÜBİTAK ve Nasa proje yarışmalarına katılmış olan birbirinden ilginç ödüllü icatları 12-17 Mart günleri arasında Midtown Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek

tubitak-ve-nasa-odullu-icatlar-midtownda

Şenlik kapsamında 9 proje sergilenecek olup TÜBİTAK proje yarışmasında yarışmış ve bu yıl da yarışacak olan projelerinden bazıları bulunuyor. Bu yıl bir geri dönüşüm projesi olarak sunulan ve her biri 450 tane atık pet şişenin birleştirilmesi ile oluşturan Piri Reis çektirisinin 10 parçasından biri sergilenecek ve bu proje bu yıl TÜBİTAK’ta da ilçeyi temsil edecek projelerden biri.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Sokak Kitaplığı projesi, kitap dönüşümünün hedeflendiği projelerden... 2012 yılında TÜBİTAK ve diğer ulusal proje yarışmalarının Türkiye finallerinde Bodrum’u temsil eden ve bilgisayar ile yönlendirilen, tamamen Türk malı olarak Bodrum'da imal edilen teleskop, ilgi çekici diğer projelerden biri. 2011 TÜBİTAK ve diğer ulusal proje yarışmalarının Türkiye finallerinde yarışan bilgisayar ile kontrollerin yapıldığı güneş enerjisi ile çalışan çevreci tekneler de sergide sunulacak.

Muğla ilinin TÜBİTAK Türkiye finallerine seçilen ve Türkiye birincisi olan ilk ve tek projesi güneş sistemindeki “Karasal Gezegenlerde Bitki Gelişimi” üzerine bir çalışma ve İnepo Çevre olimpiyatlarında Türkiye derecesi alan “Elektromanyetik Alanda Bitki Gelişimi projesi. Bu yıl TÜBİTAK’ta yarışacak borexdikopter diye isimlendirilen hava aracı ile Amerika’da NASA’nın görev verdiği ve bu yıl Ruloyu Havada Çöz teması ile gerçekleştirilen NASA İstanbul Buluş Şenliği’nde Türkiye birincisi olan proje de sergide yer alacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri