Verimli perakende için “İyi Kullan, İyi Kazan”

18 Nisan 2016 Pazartesi

Perakende dünyasında Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı, 8 bin katılımcı ile İstanbul Haliç Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa renkli sunumlar damga vurdu

verimli-perakende-icin-iyi-kullan-iyi-kazan

8’inci kez organize edilen ve iki tam gün süren Yerel Zincirler Buluşuyor 2016 Konferansı ve Fuarı, perakende dünyasının önemli temsilcilerini bir araya getirdi. Perakende dünyasındaki lider firmaların, yeni ürün ve hizmetlerini, interaktif stantlar ile sunduğu, ziyaretçi ve katılımcıların artan memnuniyeti; buna eklenen network imkânı ile fuar ve kongre yönetimi alanına getirilen farklılıklar, iki gün süren organizasyon sırasında ilgiyle takip edildi.


Katılım 10 bine dayandı
Etkinlik kapsamında çok önemli bir yer tutan konferans akışı, perakende dünyasının temel sorunlarına, yine farklı bakış açıları getirdi. Konuşmacılar geçmiş ve bugünün daha iyi anlaşılmasına öncülük ederken, geleceğin perakende biçimleri de en uç fikir ve uygulamalarıyla katılımcılara sunuldu. Bakanlık nezdinde desteklenen konferans ve fuarda, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye ekonomisine olan güveni anlatarak, katılımcı firmalara da özel ziyaretler yaparak, destek verdi.


İki gün süren YZB 2016 etkinliğinde “Marketlerin Mimarı” olarak tanınan ve 77 ülkeye yaptığı ihracatlar ile dünya liginde olan Üçge, kurduğu “Satürn” konsepti ve akıllı tartım sistemleri ile ulusal ve uluslararası perakendecilerin ilgi odağı oldu.


Verimlilikte “İyi Kullan, İyi Kazan”
Etkinliğin birinci gününde dünya bilardo şampiyonu Semih Saygıner, nitelikli mesajları ve farklı üslubu ile günün en önemli sunumlarından birini gerçekleştirdi. İkinci gün sunumlarında ise fark yaratan bir başka isim; Okan Aras’tı. İnteraktif ortamlar yaratabilmesi ile tanınan ve bu nedenle her konferansa davet alan Okuantum Kurucu Başkanı Okan Aras “İyi Kullan, İyi Kazan” panelinde bu kez moderatör konuşmacıydı. Konferansı izleyen iki bine yakın perakendeciye, keyifli dakikalar yaşatma sözü veren Aras, Kadir Çöpdemir ile hoş diyaloglara girdi.


Sahnede omlet yapma fikrini ilginç bulan Çöpdemir, kırılan ilk yumurtadan sonra bir de kendisi kırdı. Ancak, sonrası tam bir şaşkınlık. Çünkü Okan Aras masadaki bütün yumurtaları olanca gücüyle perakendeci dostlarının üzerine atmaya başladı. Kaçışma ve çığlıklar keyifli anlara dönerken, plastik yumurtalara sahip olanlara, Okuantum Kişisel ve Kurumsal Mutluluk ekibi tarafından ücretsiz kişilik analizi yapılma sözü verildi.


Verimlilik için “olmazsa olmaz” ilkeleri, yalın biçimde özetleyen Aras, “motivasyon-istem-planlama-hedef-veri-ölçülebilir-disiplin-iş tanımları” çemberinde, dış kaynak kullanımıyla, mutlaka “bir bilene danışmak” gerektiğinin altını çizerek, ülkemizden komik verimli fotoğraflar paylaştı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri