Vialand Tema Park yeni sezon için kapılarını açtı

02 Nisan 2014 Çarşamba

Vialand, bu yıl tüm dünyada ses getirecek yeni ünitelerle yeni sezona 'merhaba' dedi. 3 saniyede 110 km hıza çıkarak dünyanın en fazla adrenalin yaratan 4'üncü roller coaster'ı olan 'Nefeskesen' ile Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethini insansı robotlarla anlatan 'Fatih'in Rüyası' ünitelerine yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırım yapıldı

vialand-tema-park-yeni-sezon-icin-kapilarini-acti

Dünya standartlarındaki üniteleriyle, Türkiye’de eğlence anlayışına farklı bir boyut kazandıran Vialand Tema Park, yeni sezona 'merhaba' dedi. Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu yeni sezonda sadece Türkiye değil, dünya çapında da ses getirecek 2 yeni ünite olan 'Nefeskesen' ve 'Fatih’in Rüyası’nı da hizmete açarak, ailece eğlenmenin keyfini herkese yaşatacaklarını söyledi. 

Hedef, ilk 3 tema parkından biri olmak
Toplam 650 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Vialand Entegre Perakende Konsepti’nin yaklaşık 250 milyon doları Tema Park’ı kapsıyor. Vialand Tema Park’ın, sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin hatta bulunduğu bölgenin eğlencesine talip olduğunu belirten Tolga Alişoğlu, “Avrupa'nın en çok tercih edilen ilk 3 tema parkından biri olarak bu konuda bir Türkiye markası yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Roller Coaster'a 17 milyon dolarlık yatırım
Vialand Tema Park içinde bu yıl; 110 km hıza 3 saniyede çıkan ve dünyanın en fazla adrenalin yaratan Roller Coaster'larından biri olan Nefeskesen heyecan severlerin hizmetine girdi. 17 milyon dolarlık yatırımla açılan Nefeskesen, saatte 900 kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Alişoğlu, Nefeskesen hakkında şu bilgileri verdi: “Vialand Tema Park’taki Nefeskesen, dünyanın en büyük roller coaster üreticisi Intamin tarafından üretildi. Ünitenin mühendislik hesaplamaları, malzemeleri, işçiliği ve güvenlik sistemleri, bu işe özel tanımlanmış Avrupa standartlarına uygun yapıldı. Nefeskesen’de, 660 metre burgulu ve ters dönüşlü ray hattı bulunuyor. İsviçre, Almanya, Slovakya, Liechtenstein, ispanya dahil olmak üzere toplam 5 ülkede üretimi gerçekleştirilen, Nefeskesen aynı zamanda adını Alman savaş pilotu Max Immelman tarafından geliştirilen pikeden almış olan dünyaca ünlü Immelman burgusuna da sahip.”

Nefeskesen’in bir noktasında ziyaretçilerin 4G kuvvetine maruz kaldığını da aktaran Alişoğlu, aynı G kuvvetine sadece Formula 1 araçları ve F16 uçaklarında rastlandığını söyledi.

İstanbul'u yeniden fethedecek
Vialand Tema Park’ın ses getirecek bir başka yeni ünitesi olan 'Fatih’in Rüyası' ise, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethini, robot heykellerle birlikte ziyaretçilere canlı canlı yaşatıyor. 20 milyon dolarlık dev yatırımla açılan 'Fatih’in Rüyası'nda saatte bin kişi İstanbul'u yeniden fethediyor.

4 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan 'Fatih’in Rüyası'nda bin metreküp su ve gerçek boyutta 146 adet insanımsı robot kullanıldığını belirten Alişoğlu, "Ünite içinde ayrıca 8 adet hareketli dekor, 14 metre uzunlukta ve 9 metre yükseklikte 2 adet gemi, 12 metre uzunlukta suya inen gemi dekoru da mevcut" diyor. Müzikleri Can Atilla tarafından bestelenen ünitede Fatih’in konuşmaları ise Burak Sergen seslendiriliyor.

Tek biletle sınırsız eğlence
120 bin metrekarelik alanda kurulu olan Vialand Tema Park’ta 30 eğlence ünitesi bulunuyor. Aynı anda 15 bin kişilik kapasiteye sahip Tema Park, 7’den 77’ye her yaşa sınırsız eğlence sunuyor. Vialand Tema Park’ın; farklı seçeneklerde eğlence imkanı tanıdığını aktaran Tolga Alişoğlu, isteyen herkesin tek biletle tüm ünitelerden sınırsız faydalanabildiğini anlattı. Bu yıl uyguladıkları bilet satışındaki erken rezervasyon sisteminin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Alişoğlu, şu bilgileri verdi: “Erken rezervasyon kampanyası ile yaklaşık 1 ay içinde 65 bin adetlik bilet ve Vialand Kart satışı yapıldı. Yoğun ilgi nedeniyle satışlarımız 30 Haziran’a kadar devam edecek.”

9 Emmy ödüllü Süngerbob Vialand’de
Grup, çocuk ve bireysel kart seçenekleri olan Vialand Kart ile sezon boyu sınırsız giriş, sınırsız eğlence hizmeti verdiklerini de belirten Alişoğlu, yeni sezonda çocuklarla buluşacak olan dünyaca ünlü çizgi karakterler hakkında ise şöyle konuştu: “Çocuklar kadar yetişkinler tarafından da ilgiyle takip edilen SüngerBob’un denizaltı macerası da yeni sezonda Vialand Tema Park’ta olacak. En iyi animasyon, en iyi ses düzenlemesi gibi birçok alanda 9 Emmy ödülü sahibi Süngerbob’un 4 boyutlu simulasyon gösterisi, uluslararası 26 farklı ödüle de sahip. Bir diğer eğlence ünitemiz de tamamen çocuklara yönelik Kaşif Dora olacak. Dünyada anaokulu çağındaki çocukların en çok ilgi gösterdiği karakterlerden olan Kaşif Kız Dora ile 4 boyutlu sinema keyfi yaşayacak olan çocuklar, Kaşif Dora ile eğitici bir maceraya çıkacaklar."

Bruce Airhead’in balon şovunu getirdi
Dünya çapında büyük bir üne kavuşmuş ve tüm yaş gruplarından hayran kitlesine sahip Bruce Airhead’de sezon boyunca Vialand Tema Park’ta yapacağı gösterilerle ilgi odağı olacak. Dev bir şişme balonla yaptığı büyüleyici şovlarla Bruce Airhead, Vialand Tema Park’la ilk kez Türkiye’ye geldi.

Kaptan Gaga önce hikaye kitabı sonra çizgi film oluyor
Bünyesinde kendi karakterlerini yaratan bir kreatif ekip de bulunduran Vialand kendi hikayesini yaratmaya hazırlanıyor. Vialand'ın maskotları olan Kaptan Gaga, Vega ve Apostrof karakterleri bu yıl hikaye kitapları ile canlanıyor. Karakterlerin çizgi filmleri de yakında çocuklarla buluşacak. Vialand Tema Park'taki ünitelerin sahne dekorları, makyajları Türk sanatçılar tarafından geliştirildi.

Eğlence dünyasını erken rezervasyonla tanıştırdı
Vialand Tema Park, biletlerin online dahil birçok kanal üzerinden satışının gerçekleştirildiği yeni bilet satış ve sadakat sistemini, yeni internet sitesi 'www.vialand.com' ile hayata geçirdi. Vialand, söz konusu yenilikleri Türkiye'nin önde gelen akıllı biletleme sistemleri üreticisi Asis Teknoloji Şirketi ile yaptığı işbirliğiyle eğlence dünyasını erken rezervasyonla tanıştırdı. Binlerce kişi daha uygun fiyatla eğlenme şansını yakaladı.

İstanbul'a gelen turisti yüzde 15 artıracak
Tema Park’ın yanı sıra içinde AVM de bulunan Vialand’de ziyaretçi sayısının bu yıl 30 milyona ulaşacağını belirten Tolga Alişoğlu, "AVM ve Tema Park toplam ziyaretçi sayımızı iki katına çıkarmış olacağız. Yabancı ziyaretçi hedefimiz ise, bu yıl için 4.5 milyon kişi. Yani İstanbul'a gelen her iki turistten birine talibiz. Yabancı misafirlerimizin yüzde 80'i Orta Doğu, yüzde 20'si ise Rusya ve Balkan ülkelerinden gelecek. İstanbul'a gelen turist sayısını orta vadede yüzde 15 artırmayı planlıyoruz" dedi.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri