Yeni nesil kasalar için beklenen haber geldi

22 Aralık 2015 Salı

Vergi mükellefleri için 31 Aralık Ocak 2015’e kadar Bilgisayar Bağlantılı Ödeme Kaydedici Cihaz’a geçme zorunluluğu 31 Aralık 2016’ya kadar uzatıldı

yeni-nesil-kasalar-icin-beklenen-haber-geldi

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarla İlgili Tebliğ’e göre tüm mükelleflerin yeni yıl itibariyle yeni cihazlara geçmesi gerekiyordu. Süreç yeni tebliğe göre kademeli olarak uzatıldı.

Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız Üçge Elektronik Satış ve Pazarlama Direktörü Orhan Ataç şunları söyledi: “Gerek perakendeciler gerekse perakendeye cihaz sağlayan tedarikçiler konuyla ilgili hazırlıklarını tamamlamadı.

Bu değişim ve yenileme perakendeciler için çok ciddi bir yatırım. Özellikle gıda perakendecileri bu yatırımı bütçelememişlerdi. Tedarikçilerin elinde talebe cevap verebilecek kadar cihaz yoktu. Dolayısıyla sürecin uzatılması sektör için son derece hayırlı oldu. Konuyla ilgili en doğru çözümü bulmak için iyi araştırma yapmak gerekiyor.” dedi.

Tebliğ Taslağını indirmek için  ► http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/mevzuatek/ynokc_tebligtaslagi.pdf

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri