Yerel perakendecilere Ordu'dan birlik çağrısı

23 Aralık 2014 Salı

Ordu, Giresun Perder üyeleri ve yerel perakendeciler ile Ordu Padya otelde kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi

yerel-perakendecilere-ordudan-birlik-cagrisi

Karadenizli yerel perakendeciler Ordu Padya otelde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Perder Karadeniz Başkanı Osman Kalafat’ında katıldığı toplantıda yerel perakendenin sorunlarına ve çözümlerine yönelik sohbetler gerçekleşti.

Kalafat, birlikte hareket etmekten bahsettiği konuşmasında şunları söyledi, “Hem genel giderlerin indirilmesi noktasında hem de diğer problemlerimizin çözümü noktasında hep birlikte hareket etmeliyiz. Yerellerin birlikteliğinden güç doğar. Aynı hedefe baktığımız ve aynı dili konuştuğumuz takdirde yerel perakendecilerin gücünü daha iyi gösterebiliriz. Bunun için yerel perakendecilerin hepsinin katılımcı ve paylaşımcı olması çok önemlidir.”

Toplantıya katılan yerel perakendecilerin de Kalafat’ın söylediklerine destek verdiği kahvaltıda marketçiler, “Bizler yerel market olarak güçlenmeliyiz. Çünkü bizler uluslar arası zincirler gibi burada kazandıklarımızı merkeze göndermiyoruz. Kendi ilimizde yatırıma aktarıyoruz. İlimiz ekonomisine hiçbir katkı sağlamayan tam tersine gelişmesini önünü tıkayan ulusal ve uluslar arası perakendeciler karşısında yerel perakendecilerimizi güçlendirmek ve yaşatmaktır” diye konuştu.

Ayrıca ulusal rakiplerin yaptıklarına da değinen marketçiler, “Ulusallar İlimizde üretimi yapılan hiçbir yerel markayı raflarına koymamakta ve satmamaktadır. Diğer ulusal ve çok uluslu perakendeciler ise 3-5 firmanın ürününü satmaktadır. Bölgenin kalkınmasının önce üretimden geçtiği, üretimde tüketildiği ölçüde var olabileceğine göre, bu ürünleri tüketiciye buluşturmak adına yerel marketlerimizin güç birliğine ve yaşaması şarttır” diyerek “Yerel marketler kendi illerinde sosyal sorumluluklarını yerine getiriyorlar ( Cami, okul, sosyal derneklere her türlü ihtiyaçlarını yereller karşılamaktadır.)” şeklinde konuştu.

Ayrıca toplantı sonrasında bu toplantıların her ayın son gününde düzenlenmesini istediklerini belirten katılımcılar, toplantıları perakendeciler olarak müşterilere daha iyi hizmet sunmak, çok uluslu perakendeci firmalarla rekabet edebilmek, fiyat rekabeti değil hizmet rekabeti yapabilmek için yapmayı planladıklarını belirtti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri