‘Yerliye’ sahip çıktılar

20 Ağustos 2013 Salı

Milas’ta belediyeyle ticaret ve sanayi odası, süpermarketlerde yerli ürünlerin yer alması için girişim başlattı

yerliye-sahip-ciktilar

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, süpermarketlerin yöneticileriyle buluşacak, mağaza raflarında başta Milas’ın markalaşmış zeytinyağları olmak üzere ilçe ürünlerinin bulunması gerektiğini vurguladı.

Özer, “Milas çok önemli bir zeytincilik merkezi. Türkiye’deki zeytin ağacı varlığının yaklaşık yüzde 10’u Milas’ta buluyor. Fakat biz bunu gerektiği şekilde değerlendiremiyoruz. Bugün Milas’ta tescilleri yapılmış 24 zeytinyağı markası var. Üstelik bunlardan bazıları, ABD’de, Avrupa’da çeşitli yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya almış durumdalar. Ancak biz bunları Milas’taki süpermarketlerde göremiyoruz” diye konuştu.

Tokat da seçildiği günden beri Milas markalı ürünlerin süpermarketlerin raflarında yer alması için çeşitli girişimlerde bulunduklarını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını belirterek, “Fakat bu kez kararlıyız. Daha önce sadece önermiştik. Fakat bu kez istiyoruz. Mutlaka Milas’taki süpermarketlerde başta Milas zeytinyağları olmak üzere Milas ürünlerinin yer almasını istiyoruz” dedi. Mağaza müdürleri de, istek ve önerileri genel müdürlüklerine ileteceklerini bildirdi.

Kaynak: CumhuriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri