Nespresso yeni lezzetlerini tanıttı

26 Haziran 2015 Cuma

Yeni saf kökenli Grand Cru’lar “Espresso Origin Brazil”, “Ristretto Origin India” ve “Lungo Origin Guatemala”nın lansmanı, Nespresso Nişantaşı butikte yapıldı. Yeni kahvelerin lansmanı için düzenlenen tadım buluşmasına, Nespresso MEAC (Ortadoğu, Afrika ve Karayip Bölge Direktörü) Pierre Debayle de katıldı

nespresso-yeni-lezzetlerini-tanitti

Profesyonel kahve çözümleri ile yeme – içme sektörüne önemli yenlikler sunan Nespresso, yepyeni saf kökenli Grad Cru’ları ile uzak toprakların olağanüstü lezzetlerini keşfe çıkartıyor. Nespresso, “Espresso Origin Brazil”, “Ristretto Origin India” ve “Lungo Origin Guatemala”dan oluşan 3 yeni kahve ile Grand Cru çeşitliliğini genişleterek, profesyonel kahve serisindeki sayıyı 11’e çıkartıyor.

Birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayan yeni kahveler için Nişantaşı Butik’te düzenlenen lansman tadımına katılan Nespresso MEAC (Ortadoğu, Afrika ve Karayip Bölge Direktörü) Pierre Debayle, kahve alanındaki gelişmeleri paylaşıp, yepyeni saf kökenli India, Brazil ve Guatemala ile ilgili bilgi verdi.

Ristretto Origin India, dolgun bir gövde için iyice kavrulan, lezzeti arttıran çok ince bir öğütme işleminden geçen, Güney Hindistan'ın çok yoğun ve hafif acı Robusta'sının dokunuşu ile en iyi Arabika'ların bir araya geldiği güçlü karaktere sahip tam gövdeli bir kahvedir. 10 yoğunluğundaki bu saf kökenli gurme kahve, tadım anlarını yoğunluğun doruklarına taşıyor.

Bu saf kökenli Hindistan kahvesi, Güney Hindistan bölgesinin gücünü ve zenginliğini yansıtırken, Arabika'lar ve Robusta'lar ise genellikle aynı ağaçlıklarda, sedirlerin gölgesinde ve meyve ağaçları ile baharatların (biber, kakule, vanilya gibi) arasında, havaya olağanüstü çeşitlilikte kokular yayılan bir bölgede yetiştiriliyor. Tropikal iklimin nemine maruz kalan bu benzersiz biyolojik çeşitliliğin kalbindeki kahveler, yavaş yavaş olgunlaşıyor ve bu şekilde saf aromatik lezzetler gelişiyor. Ristretto Origin India'nın aromatik profili, ilginç kakao ve kuru bitki notalarının yanısıra; karanfil, biber ve muskat gibi baharatımsı notaları açığa çıkarıyor.

Espresso Origin Brazil, dolgun ve satenimsi kayganlıktaki karakteriyle, yumuşak içimli espresso severleri hoşnut edecek leziz bir harman olarak dikkat çekiyor… Bu saf Arabika kahvesi, kadifemsi dokusu ve zarif yumuşak lezzeti ile kahveseverleri baştan çıkarıyor. Tatlı tahılımsı notalara sahip ve yoğunluğu 4 olan Espresso Origin Brazil, Brezilya Arabika’larının özel aromatik bir harmanı olarak öne çıkıyor... Bu yeni Grand Cru, Cappuccino veya Latte Macchiatto olarak hazırlandığında lezzet anları için mükemmel bir denge sunuyor.

Yumuşak ve dengeli Lungo Origin Guatemala, Arabika ve Guatemala'dan gelen yıkanmış Robusta’nın yoğunluk arayışında olan kahve severlere hitap edecek eşsiz harmanından oluşuyor. Lungo Origin Guatemala’nın koyu ve ipeğimsi karakteri, kahve deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Yoğunluğu 6 olan bu kahvede, kuru ve maltımsı tahıl notaları yer alıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri