Securitas’tan enerji sektörüne özel teknoloji destekli çözümler

Securitas’tan enerji sektörüne  özel teknoloji destekli çözümler

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, enerji sektörüne özel teknoloji destekli güvenlik çözümler sunuyor. Geniş ürün ve hizmet yelpazesiyle hidroelektrik santralinden, güneş enerjisine, biyokütle enerji santralinden enerji nakil hattına kadar her türlü tesisin güvenlik ihtiyacını karşılıyan şirket, riskleri minimize ederken, orta vadede maliyetleri de ciddi tasarruflar sağlıyor.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 25 Ocak 2021’de düzenlediği Türkiye Enerji Kongresi’nin sanal fuarına katılan Securitas, çözümlerini sektör temsilcileriyle paylaştı.

Şirket halen 68’i RES olmak üzere 133 enerji üretim tesisine hizmet verdiklerini belirten Securitas Enerji Segment Lideri Ünal Kütaruk  “Sektöre yönelik uluslararası deneyimimizi yerel bakış açımızla harmanlayıp müşterilerimiz ihtiyaçlarına yönelik anahtar teslimi çözümler sunuyoruz. Yatırımla başlayan süreç, inşaat ve işletme süresi boyunca devam ediyor.  İşimize teknolojiyi ve diğer çözümlerimizi de entegre ederek özellikle fiziki güvenlik ile takibin riskli olduğu alanlarda, Harici Alarm Sistemleri, Video Analiz Sistemleri, Uzaktan İzlemeÇözümleri, Solar Kamera Sistemleri ve Kontrol Hizmetleri gibi çözümlerle fayda sağlıyor, ek değer yaratıyoruz.” dedi.

Securitas rüzgar enerjisi santralleri, güneş enerjisi santralleri, hidroelektrik santralleri, biyokütle enerji santralleri, enerji nakil hatları ve elektrik dağıtım hizmetlerine kadar enerji ile ilgili her alanda hizmet sunuyor.

Enerji Sektörüne Özel Entegre Güvenlik Çözümleri…

Geniş hizmet yelpazesini  tek bir çatı altında topladığı Entgere güvenlik çözümleri ile bilgi, insanve teknolojiyi bir araya getiriyor. Şirketin enerji sektörüne sunduğumuz Entegre Güvenlik Çözümleri’ni ise şu ana başlıklar altında toparlamak mümkün;

Smart M PDA ile Güvenlik Görevlisi İzleme Sistemi

Uzaktan Denetim Kamerası

Harici Ortam Alarm Sistemi

Güneş Enerjili Kamera Sistemi

Mobil Kamera

Hızlı Çözüm RVS GO sistemi

Yaka Kamerası

Video ile Uzaktan Alarm Doğrulama Hizmeti

Video ile Uzaktan Devriye Hizmeti

İtfaiye Hizmetleri

Securitas Müşteri Portalı Üzerinden Anlık Raporlama

Risk Değer Zinciri

Securitas ayrıca enerji sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarına ihtiyaçlarına özel oluşturduğu “Risk Değer Zinciri” ile çözümleri de sunuyor. Risk Değer Zinciri, her bir proje için özel olarak hazırlanan farklı açılardan tehdit oluşturabilecek riskleri analizini yapan ve riskleri derecelendirerek önlemleri ve en etkin güvenlik planının belirlenmesini sağlayan bir uygulama.