Boğaz’a Ataşehirli rakip: Beluga Balık

21 Mayıs 2013 Salı

Beluga Balık birbirinden seçkin lezzetleri ve 50 kişilik kaliteli hizmet kadrosuyla birçok balık restoranı arasından sıyrıldı. Kapılarını ilk kez Haziran 2012’de açan Beluga, kısa zamanda İstanbul’un seçkin simalarının bulaşma noktası olmayı başardı. En kısa zamanda Bodrum ve Boğaz’da da hizmet verecek olan Beluga Balık, yeni lezzetler denemek isteyen herkesi Ataşehir’e bekliyor

bogaza-atasehirli-rakip-beluga-balik

Fulya B. ÖZTÜRK

Beluga’yı tanıyabilir miyiz? Ne zamandan beri hizmet veriyorsunuz?
Suzy İpekoğlu: 2012’nin Haziran ayından beri Ataşehir’de hizmet veriyoruz. A sınıfı kitleye hitap eden, çok şık 2 kattan oluşan, üst katında 90 kişilik VIP salonu ve çocuk oyun odası bulunan, misafirlerin keyifli şekilde yemek yiyip sohbet edebileceği bir balık restoranıyız. Beluga havyarın en makbul ve en leziz cinsi olduğu için biz de restoranımıza bu adı uygun gördük. Burada isteyen misafirlerimize gümüş tepside, sedef kaşıklarla Beluga havyarı sunuyoruz. Babamız Michel İpekoğlu balığa çok düşkün ve balık kültürü çok yüksek biri. Bu özellik ona aileden geliyor. Dedelerimiz Sarıyer’deki balık depolarında lakerda ve balık yumurtalarını ilk yapanlardandı. Restoranı açmak spontane gelişen bir durum oldu. O dönemlerde Nancy İpekoğlu Yeditepe Üniversitesi Mutfak Sanatları’ndan mezun oldu. Ben de aynı dönem mutfak eğitimi almıştım. Tam da o günlerde babama bir restorandan çok güzel teklif geldi. Tüm faktörler bir araya gelince böyle bir restoranın açılması kaçınılmaz oldu. Restoranın tüm tasarımını annem gerçekleştirdi. Diğer kısımlarında bizler yer aldık böyle baktığımızda tam bir aile restoranı olduğumuzu söyleyebilirim. Beluga Balık, sunduğu bu kaliteye rağmen fiyatları çok makul olan İstanbul’un en önemli mekânlarından birisi. Açıldığımız günden beri aşçısından valesine aynı ekibi koruyoruz. Bu bir restoranın kolay sağlayabileceği bir durum değil.

VIP salonunda hangi organizasyonları düzenleyebiliyorsunuz? Mutfakta kaç kişilik bir ekip bu lezzetleri hazırlıyor?
Nancy İpekoğlu: Üst katımızda 90 kişilik bir VIP salonumuz var. Burada misafirlerimiz barkovizyon eşliğinde hem önemli toplantılarını gerçekleştiriyor hem de yemeklerini yiyebiliyor. Aynı salonumuzda, düğün, nişan, kına doğum günü gibi önemli organizasyonları gerçekleştirebiliyoruz. Mutfakta 15 olmak üzere toplam 40 kişilik bir ekiple müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Balık restoranı olmamıza rağmen mönümüzde et ve tavuk gibi ürünleri de bulunduruyoruz. Ayrıca çocuklar için özel mönümüz de var.

Zengin mönü

Beluga Restoran’ın menüsünü zengin kılan nedir?
Nancy İpekoğlu: Bize Türkiye’nin her yerinden balık geliyor. Sunduğumuz her ürünü yerinden getirtiyoruz. Sinop, Giresun, Çanakkale, Ege, Akdeniz menümüzün temelini oluşturuyor. Otlarımızı Ege’den özel bahçelerden alıyoruz. Balığın haricinden kabuklu ve diğer deniz mahsullerini de Beluga’da sunuyoruz. Deniz mahsullerinden oluşan 40 çeşit mönümüz var. Diğer restoranlarda bulabileceğiniz her şeyi Beluga’da bulabilirsiniz. Fakat Beluga’da yediklerinizi hiçbir yerde tadamazsınız.

Spesiyallerden bahseder miyiz?
Suzy İpekoğlu: Beluga Sarma, soğuk ürünler içinde en çok tercih edilen ürünümüz. Ara sıcaklarda ise lezzet topu ve levrek külbastı misafirlerimizin severek tükettiği ürünlerin başında geliyor. “Beluga Lezzet Topu” 2012 yılı altın yemek ödülünü aldı. Kestaneli sufle çok sevilen ürünlerimizden birisi. Aşçımız çok yaratıcı olduğu için misafirlerimiz her an bir sürpriz lezzetle karşılaşabilir.

Müşteriyi kendi arabasıyla eve bırakan vale hizmeti

En çok hassasiyet gösterdiğiniz konuların başında neler geliyor?
Suzy İpekoğlu:
Beluga’da hassasiyet noktası vale ile başlar. Gelen müşterilerimizi güler yüzle karşılarız. Garsonlarımız en iyi şekilde hizmet sunar. Müşterimiz bir istediği şeyi ikinci kez istemez. Kafasını kaldırıp etrafta garson aramaz çünkü o an oralarda mutlaka bir garson vardır. Hijyen bizim için en önemli konulardan birisi olduğundan mutfağımızın kapısını daima açık tutarız. İsteyen girip, gezebilir. “Alo vale” servisimizle içkili misafirlerimizi kendi arabasıyla evine bırakırız. Valemiz arabanın bagajına koyduğu küçük katlanabilir motosikletle geri döner.

Özellikler, konfor ve ekstra hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?
Nancy İpekoğlu: Kapasitemiz 250-300 kişi arasında değişkenlik gösteriyor. 90 kişilik olan üst salonumuzun özel günler için ayrı bir girişi daha var. Siz keyifle yemeğinizi yerken yenilenen çocuk odamızda, uzman pedagog arkadaşımız çocuklarınızın ve sizin vaktinizin güzel geçmesini sağlıyor. Koltuklarımız özel seçim bir model. Bu sayede en güzel konforu sunabiliyoruz. Bu konuda müşterilerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Renkler ve dekorasyon onların kendisini evde hissetmesi için oluşturuldu.

Gelecek planlarınız ne yönde gelişiyor? Şubeleşme adına adımlar atacak mısınız?
Suzy İpekoğlu: Aldığımız olumlu tepkiler sayesinde hızla büyüdük ve bunu devam ettireceğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde önce Bodrum’da sonra Boğaz’da birer şube açacağız. Bu konuda çalışmalarımız başladı. Özel günler oluşturmaya devam ediyoruz. Tencerede midye günü düzenledik. Deniz kabukluları günü yapacağız. Önümüzdeki günlerde daha farklı organizasyonlarla müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri