BTA’ya Cenevre’den büyük ödül

22 Ağustos 2016 Pazartesi

BTA’nın Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve yaşatmak üzere geliştirdiği restoran ve mağaza konsepti Tadında Anadolu, The Moodie Report tarafından Cenevre’de düzenlenen Airport Food&Beverage (FAB) Conference&Awards 2016’da ödüle layık görüldü

btaya-cenevreden-buyuk-odul

TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA’nın Anadolu’nun geleneksel ürün ve lezzetlerini geleceğe taşımak amacıyla oluşturduğu Tadında Anadolu, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Seyahat perakendeciliği alanında dünya çapındaki en önemli yayınlardan biri olan The Moodie Report tarafından düzenlenen Airport Food&Beverage (FAB) Conference&Awards 2016’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hizmet veren Tadında Anadolu restoranı, “yerel kimliği en iyi yansıtan konsept” (Airport Food&Beverage Offer Best Reflecting ‘Sense of Place’) kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül, İsviçre Cenevre’deki Intercontinental Hotel’de gerçekleştirilen törenle verildi.

 

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur “BTA olarak 8 ülkede, 16 havalimanında yaklaşık 300 noktada her gün 100 bine yakın misafirimize yiyecek-içecek hizmeti sunuyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini yakından izleyerek inovatif bir yaklaşımla yeni konseptler oluşturuyoruz. Tadında Anadolu’da üreticilerimizi desteklerken, asırlara dayanan Anadolu mutfağının canlandırılmasına ve tanınmasına katkı sunmak üzere çalışıyoruz” dedi.

 

Tadında Anadolu, daha önce de ABD merkezli Daily Meal sitesinin önde gelen gurme ve gezginlerle gerçekleştirdiği ankette “dünyanın en iyi havalimanı restoranları” arasında yer aldı.
Tadında Anadolu’da servis edilen zeytinyağlılardan sıcak sulu yemeklere, çorbalardan tatlılara her lezzet özgün tarifine sadık kalınarak hazırlanıyor. Ayrıca mutfağına farklı ve meşhur yöresel lezzetleri taşımak isteyenler, özlediği nostaljik ve yöresel tatları arayanlar için helvadan lokuma, zeytinyağından reçele, çikolatadan yemek kitaplarına uzanan geniş bir ürün yelpazesi de bulunuyor.

 

Tadında Anadolu, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas Bodrum Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods’ta hizmet veriyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri