Fast food devi halka arz için çalışma yürütüyor

01 Şubat 2017 Çarşamba

Burger King, Popeyes, Sbarro ve Arby's'in işletme hakkına sahip olan TAB Gıda, halka arz için ABD'li Moelis & Co ile çalışıyor

fast-food-devi-halka-arz-icin-calisma-yurutuyor

Burger King'in Türkiye zincirinin sahibi TAB Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ halka arz için hazırlık yapıyor. Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre Burger King'in Çin'deki mağazalarının da işletme hakkına sahip olan TAB Gıda, halka arz için ABD'li Moelis & Co ile çalışıyor.

 

Halka arzda TAB Gıda'nın değerinin 2 milyar doların üzerinde oluşabileceğini de ifade ediliyor.

Goldman Sachs Group Inc., Credit Suisse Group AG ve EBRD'nin Ağustos ayında 150 milyon dolar yatırım yaptıkları TAB Gıda, Türkiye'de 600 Burger King şubesi işletiyor. Franchise markaları arasında Popeyes, Sbarro ve Arby's var.

 

Girişim sermayesi şirketi Turkven'in de Türkiye, Rusya, Gürcistan ve Azerbaycan'daki Domino's Pizza zincirini halka arz etmeyi planladığını belirtiyor.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri