P&G, Türkiye'de yeni bir pazara giriyor

13 Mayıs 2014 Salı

P&G, dünya çapındaki lider markalarından biri olan hava ferahlatıcı ürünü Febreze’i Türkiye’ye getiriyor. Febreze, geleneksel oda spreylerine göre inovatif özelliklere sahip

pg-turkiyede-yeni-bir-pazara-giriyor

P&G ürünlerindeki yenilikleri dünyanın yanı sıra Türkiye‘deki tüketicilerle de paylaşan P&G, yerel pazar beklentilerini anlamak için devamlı olarak tüketicilerini dinliyor. Türkiye’de pazar ve tüketici araştırmaları gerçekleştiren P&G, elde ettiği veriler ışığında ülkeye yeni bir kategori ile giriş yapmak için harekete geçti. P&G, dünya çapındaki lider markalarından biri olan ve 16 yıldır çeşitli ülkelerde tüketicilerle buluşan hava ferahlatıcı ürünü Febreze’i Türkiye’deki tüketicilerin hizmetine sunuyor.

P&G’nin Ev ve Kumaş Bakım Ürünleri grubunda yer alan hava ferahlatıcı markası Febreze, geleneksel oda kokularından daha üstün bir performans sergilemek üzere tasarlandı. Febreze ürünlerinde, kötü kokuları maskelemek yerine koku moleküllerini içine hapsederek nötralize eden formülasyona sahip koku giderme teknolojileri kullanılıyor. Dolayısıyla Febreze’in üstün koku-giderme teknolojileri kötü kokuları sadece maskelemiyor tamamen ortadan kaldırıyor, geriye sadece hafif ve ferah bir koku bırakıyor.

Türkiye pazarı, önemli bir potansiyele sahip
P&G olarak Türkiye’de Ev ve Kumaş Bakım Ürünleri grubunu genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Febreze lansmanı ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “Hava ferahlatıcı kategorisi Ev ve Kumaş Bakım Ürünleri grubunda en hızlı büyüme sergileyen kategorilerimizden biri. Dolayısıyla tüm dünyada potansiyeli yüksek olan pazarlarda hava ferahlatıcıları kategorisinde yer almayı hedefliyoruz. Türkiye’de hava ferahlatıcıları kategorisi penetrasyonu yüzde 22 civarında. Batı Avrupa ülkelerinde bu oranın yüzde 70’e kadar yükseldiğini görüyoruz, dolayısıyla Türkiye düşük hane penetrasyonu ile gelişmeye açık bir hava ferahlatıcı kategorisi pazarı.”

Turnaoğlu, öncelikli hedeflerinin ilk yıl içinde hedef kitleye ulaşmak ve 3,5 milyon kişide marka bilinirliği sağlamak olduğunu söyledi. Turnaoğlu hedef kitlenin ihtiyacına cevap veren ürün gruplarıyla kategori penetrasyonunu da geliştirmeyi amaçladıklarını ve ilk yılsonunda çift haneli pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri