Yaz kur’an kursları dini kitaplara ilgiyi artırıyor

26 Haziran 2015 Cuma

Ramazan ayının gelmesi ve okulların yaz tatiline girmesiyle beraber açılan kur’an kursları başta Kur’an-ı Kerim Elifbası’na ve Kur’an-ı Kerim’e olan ilgiyi artırırken dini kitaplara olan talepte de artış görülüyor

yaz-kuran-kurslari-dini-kitaplara-ilgiyi-artiriyor

Temel dini bilgilerin ve Kur’an-ı Kerim’in öğrenilebildiği yaz kur’an kurslarının Haziran ve Temmuz aylarında dini kitaplara olan ilgiyi artırdığını belirten NT Kitap Kategori Müdürü Yılmaz Şimşek, ailelerin Kur’an-ı Kerim ve dini kitap alırken dikkat etmeleri gereken hususları açıkladı.

Çocuklar renkli ciltleri seviyor
Kur’an-ı Kerim alırken kolay okunabilirliğin önemine dikkat çeken Şimşek, okunaklı hattın olması ve renkli baskı ailelerin öncelikli tercihi olmalı. Özellikle pembe ve mavi ciltli kitaplar kız ve erkek çocuklarının ilgisini daha çok çekiyor. Kur’an kurslarında alınan eğitimi pekiştirmede faydalı olacak setlere de dikkat çeken Şimşek, ailelerin bu setleri tercih ederken yaş gruplarına dikkat etmelerini ve özellikle küçük yaştaki çocukların odaklanmasını sağlayacak görsel zenginliğe önem vermelerini öneriyor. Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumanın önemine de değinen Şimşek, ailelere mealli Kur’an-ı Kerim’leri tercih etmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Kur’an-ı Kerim okuyan kalem dikkat çekiyor
Teknolojinin gelişmesiyle beraber elektronik ortama taşınan dini kitaplara da ilginin yüksek olduğunu belirten Şimşek, yayınevlerinin teknolojinin imkânlarından faydalanarak hazırladıkları farklı setlerin dini bilgileri öğrenme konusunda öğrenme motivasyonunu artırdığını ifade ediyor. Şimşek, özellikle yetişkinlerin mp3, tablet gibi cihazlara taşınan setlere ilgi gösterdiklerini belirtirken son dönemde Kur’an-ı Kerim okuyan kalemlere ilginin arttığını ve Kur’an okuyan kalem gibi farklı ve faydalı çalışmaların dini bilgileri öğrenmek isteyenlerde olumlu karşılık bulduğunu söylüyor.

Kur’an Kerim ayı olan ramazanda Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenleri memnun edecek avantajların NT’de bulunduğunu ifade eden Şimşek, Kur’an-ı Kerim ve Elifba almak isteyenler için 31 Ağustos’a kadar yaz boyunca yüzde 30 indirim avantajı sunduklarını da belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri