‘Shopping Fest’e simitçi de dahil olacak’

27 Ocak 2014 Pazartesi

İstanbul Shopping Fest’in etki alanını artırmak istediklerini söyleyen İTO Başkanı Çağlar, “Festivale sadece AVM’leri değil, sokaktaki simitçiyi, taksiciyi, hamamcıları ve lokantacıları da dahil etmek istiyoruz” dedi

shopping-feste-simitci-de-dahil-olacak

İstanbul Shopping Fest’in (İSF) bu yıl İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kaptanlığında yürüyeceğini söyleyen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, “Shopping Fest’in sadece alışveriş merkezlerine yönelik olduğuna dair bir algı vardı. İTO olarak 350 bin üyeyle Shopping Fest’in etki alanını artırmak istiyoruz” dedi. Bu yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın da projeye dahil olduğunu açıklayan Çağlar, “Çünkü festivalin etki alanına sadece AVM’leri değil, sokaktaki simitçiden, taksiciye, hamamcıdan lokantacıya geniş bir kitleyi almak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz” diye konuştu.

‘Kur artışı test oldu’
Bu amaçla güçlü bir icra kurulu oluşturduklarını belirten Çağlar, şöyle dedi: “Tüm birimleri katıp kuvvetli bir Shopping Fest düzenlemeyi planlıyoruz. Amacımız turistin buraya gelmesi ise herkesle işbirliği yaparız. Geçen yıl İstanbul’un turizm geliri 11 milyar dolardı. Bütün gücümüzle çalışıp geliri, bu rakamın üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Bunu yapacağımıza da inanıyoruz. Her kurum bu işin içinde olduktan sonra başarılı oluruz.”

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Çağlar, kurlardaki yükselişe ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu: “17 Aralık sonrası yaşananları ekonomik temellere oturtmak doğru değil. Küresel kriz döneminde ülkenin gösterdiği performans ortada... Doların yükselişi de Türkiye için test oldu. Çok kıymetli bir TL vardı. Dövizdeki bu seyrin Türk ekonomisine zarar vereceğini düşünmüyorum. Süreci takip edip görmek lazım. Ama biz her şeyden önce sanayiye üretime önem vermek zorundayız. Üretimi artırırsak hiçbir krizden olumsuz etkilenmeyiz. Yapmamız gereken tek şey sanayi üretimini artırmak.” Bu yıl iki seçim yaşanacağını hatırlatan Çağlar, “Ancak bu seçimlerin çok etkisi olacağını sanmıyorum. Daha önceki seçimlerde ufak tefek krizler oldu ama hiçbirinde sıkıntı olmadı” dedi.

Kaynak: Eylem Türk - Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri