Via Port konseptine Körfez’den talip var

16 Ağustos 2013 Cuma

Via Port markası ile ilgilenen Körfez Bölgesi’nden yatırımcılar olduğunu söyleyen Via Properties CEO’su Tayfun Döşkaya, “Özellikle alışverişin yoğun olduğu Körfez Bölgesi pazarında Via Port’un konseptini birebir taşımak isteyenler yatırımcılar var. Biz de önümüzdeki beş yıl içerisinde ‘isim hakkı’ ve ‘yönetim’ anlaşması ile büyümeyi öngörüyoruz. Böylece Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirmiş olacağız” dedi

via-port-konseptine-korfezden-talip-var

Via Properties olarak İstanbul’a yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Döşkaya, şöyle devam etti: “Önümüzdeki beş yıl içinde yurt içinde 3, yurt dışında 2 yeni projemiz olacak. Gelişen pazarlara ve bölgelere yatırım yapacağız. Ortak ticari şartlar ve koşullar oluştuğunda her bölgeye yatırım yapmayı düşünebiliriz. Ayrıca Tuzla’da 250 milyon dolara mal olacak marina, otel, AVM ve su oyunları eğlence parkının yer aldığı bir projemiz var.”

Ayda 1.5 milyon ziyaretçi
Via Port’un, beşinci yılını kutladığını söyleyen Tayfun Döşkaya, “Aylık ortalama 1.5 milyon ziyaretçimiz var. Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken outlet’lerin başında geliyoruz” dedi. Döşkaya, şu bilgileri verdi: “Öte yandan Vialand AVM da açıldığı günden bu yana çok yoğun talep görüyor. Konsepti ve marka karması gereği geniş bir kitleye hitap ediyoruz. 200’ün üzerinde mağazanın yer aldığı Vialand, bayram süresince 675 bin kişiyi ağırladı.”

Escada, outlet mağaza açıyor
Via Port’ta ziyaretçilerin beklentisi üzerine yenilikler yaptıklarını açıklayan Tayfun Döşkaya, şunları söyledi: “Via Port’un en fazla ilgi çeken bölümü ‘Moda Meydanı’nı lüks markaların yer aldığı ‘Luxury Meydan’a dönüştürdük. Doğuş Retail Grubu’nun outlet konsepti ‘In 4 out’ ilk mağazasını açtı. Brandroom özel bir outlet konsepti ile meydanda yerini aldı. Eren Holding’in perakende markalarının outlet mağazası ‘Occasion’ 4 kat büyüdü. Bunun yanı sıra uzun süredir Via Port’ta yer almak isteyen markalara yer açtık. Alman moda devi Escada, Türkiye’de ilk outlet mağazasını Via Port’ta açıyor. Fast food katına çok sayıda yeni marka geliyor. Aynı zamanda Alman ayakkabı devi Deichmann da Via Port’ta yerini alıyor.”

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri