Fresheld: "Online ve offline mağazalar ile genişlemeyi hedefliyoruz"

Fresheld sağlıklı atıştırmalıklar firmasının kurucusu Pelin Dural, Fresheld ve sağlıklı atıştırmalıklar pazarına dair merak edilen soruları cevapladı.

Fresheld: "Online ve offline mağazalar ile genişlemeyi hedefliyoruz"

1. Bize Fresheld’i biraz anlatır mısınız?

Her şey aslında daha sağlıklı nasıl besleniriz sorusu ile başladı. Bir annenin en hassas noktası çocuklarıdır, bizim hikayemizde yıllar içinde kendi çocuklarımıza sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazandırmanın yollarını ararken bulduğumuz yöntemleri ve deneyimi; diğer anneler, babalar ve çocuklarla paylaşmak için küçük bir ekip oluşturduk. Sağlıklı beslenme bilincini arttırmak, sağlıklı atıştırmalık alışkanlığı kazandırmak ve daha sağlıklı nesillerin oluşumuna destek olmak gayesiyle yıllar içinde edindiğimiz beceri ve tecrübeyi kendi işimizi kurmak için bir araya getirdik.

Fresheld, bugün sadece kuru meyve ve sebze değil aynı zamanda meyveli çikolata, meyveli granola, sebzeli makarna, kahve ve fonksiyonel gıda gibi birçok kategoride ürünü sizlerle buluşturmaktadır.

2.Ürünlerinizi Freeze Dry metodu ile kurutuyorsunuz? Bu metodun artıları nelerdir? Türkiye’de bu şekilde ürün yapan başka kimse var mı?

Freeze Dry yani aslında Dondurularak Kurutma, yıllarca farklı alanlarda kullanılmış ve gelişen teknoloji ile artık evimize kadar ulaşmış olan çok özel bir kurutma tekniğidir. Bu yöntem ülkemizde son yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Gıdalar önce -50C’lere kadar dondurulur ve çok düşük basınç altında içerisinde bulundurdukları su, gaz halinde vakumlanarak alınır, yöntem meşakkatli ve zaman almaktadır.

Fresheld, sağlıklı atıştırmalıkları için bu yöntemi seçmesinin sebebi ise; geleneksel yöntemlerden farklı olarak ısıl işlem uygulanmamasından ötürü meyve ve sebzelerin besin değerleri, %~97 oranında saklı kalır. Bunun yanı sıra uzun raf ömrü ile tazeliğinin yıllarca koruyabilmesi, hafifliği ile kolay taşınabilmesi, gevrek yapısı sayesinde kolay tüketilmesi ve kendine has lezzetiyle tercih sebebi olmaktadır.

3.Sağlıklı atıştırmalıklar pazarına dair bize bilgi verebilir misiniz? Fresheld pazarda tam olarak nerede yer alıyor?

Sağlıklı atıştırmalık pazarı, Avrupa başta olmak üzere bütün global marketlerde büyüyor ve 2025 yılı itibariyle 32,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Fresheld ailesi olarak; online ve offline mağazalar, yerel ve global Pazar yerlerinde genişlemeyi hedeflemekteyiz.

4.Fresheld ürünlerini web sitesiniz ve e-ticaret platformları dışında nerelerde görebiliriz? Yeni satış kanallarında görebilecek miyiz Fresheld'i?

2023 hedeflerimiz arasında farklı butik mağazalarla sizlere ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu süreç içerisinde sizlere www.fresheld.com ve farklı pazaryerleri ile sunduğumuz hizmeti geliştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

5.Önümüzdeki dönemde ürün sayınızı artıracak mısınız?

Ürün çeşitliliğimizi sizlerden gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yönlendirmekteyiz. Yakın gelecekte kategorilerimiz içinde yenilikler ve farklı kategori de gıdaları hizmetinize sunuyor olacağız.

6.Bu yılı nasıl geçirdiniz? Pandemi sizi etkiledi mi?

Maalesef 2020 yılı yerel ve global anlamda birçok üzücü hadise ile birlikte geldi fakat tüm tedbirlerimizi alarak enerjimizi yüksek tutmak için çabaladık, çabalıyoruz, çabalayacağız. Ticari olarak 2020 yılında 5 farklı kategoriyi hizmetinize sunduk; Kuru Meyveli Granola, Kuru Meyveli Çikolata, Sebzeli Makarna, Kahve ve Fonksiyonel Gıda ve ekip olarak hayallerimiz, büyük hedeflerimiz var ve gerçekleştirmek için tüm azmimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

7.Eklemek istedikleriniz

Sağlık hiç kimsenin kaybetmek istemediği bedenen, ruhen ve sosyal yönden bir iyilik halidir. Bu esenliğin bozulmaması için sağlıklı besleyin, sağlıklı beslenin.