Ekonominin kalbindeki AVM: Sarphan Finans Park

07 Mayıs 2014 Çarşamba

İstanbul Finans Merkezi’nin hemen yanı başındaki lokasyon avantajıyla dikkatleri çeken Sarphan Finans Park; ofis, rezidans, otel ve AVM’yi bir araya toplayan ödüllü bir proje. Ekonominin kalbinin atacağı Ataşehir’de değerli bir proje gerçekleştirdiklerini belirten Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, Sarphan AVM’yi anlatıyor

ekonominin-kalbindeki-avm-sarphan-finans-park

Murat KÜÇÜK

Öncelikle çok önemli projelere imza atan Sarp Group’u tanıyabilir miyiz?
Sarp Group 1990 yılında Öz Akar ismiyle inşaat sektöründe ticari hayatına başladı. Türkiye’nin birçok şehrinde hayata geçirdiği başarılı projelerle adından söz ettirerek, deneyimli çözüm ortaklarıyla beraber, sektörde kalite ve güvenin temsilcilerinden biri olma konumuna ulaşmayı başardı. 2005 yılında Yeni Sarp İnşaat'ı bünyesine katarak faaliyetlerine hız kazandıran Sarp Group, çok kısa bir zaman diliminde birçok büyük projeyi başarıyla sonuçlandırdı. Bizim en önemli özelliğimiz bütün faaliyetlerimizde başta insan faktörü olmak üzere, teknolojiyi ve kaliteyi göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Yıllar içerisinde birçok projeyi başarı ile tamamlamış genç, dinamik ve tecrübeli kadromuz sayesinde Türkiye'nin öncü kuruluşları arasında yer alıyoruz. Kaliteye verdiğimiz önemi, uluslararası platformlarda kazandığımız ödüllerle kanıtlanmış bir kuruluşuz.


Genelde konut projeleri ile bilinen Sarp Group, çok önemli bir proje olan Sarphan Finans Park ile karşımıza çıkıyor. Sarphan Finans Park projesinin ayrıntılarını dinleyebilir miyiz?
Ataşehir’de, İstanbul Finans Merkezi’nin tam kalbinde yer alan, uluslararası mimari ödüllü Sarphan Finans Park projesi, TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Planlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa ediliyor. Sarphan Finans Park 50 bin kişiye istihdam sağlayacak olan İstanbul Finans Merkezi’nin ilk projesi olma özelliğine sahip bir dev projeyi kapsıyor. Bildiğimiz gibi Merkez Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu gibi Türkiye ekonomisine yön veren kuruluşların genel merkezleri İstanbul Finans Merkez’inde toplanacak.  Bunların yanı sıra özel sektör yatırımlarını da bünyesinde barındıracak olan İstanbul Finans Merkezi’nin tam kalbinde yer alan Sarphan Finans Park’ın, her geçen gün değerine değer katacağını düşünüyoruz. Bütün bu özellikleriyle Sarphan Finans Park, Türkiye’de vitrin niteliği taşıyan, farklı bir mimariyle oluşturulmuş ve iş dünyasına yönelik olarak ayrıcalıklı bir proje.


Bir yaşam merkezi olan projenin lokasyon avantajları nelerdir?
İstanbul dinamik ve gerçekten kozmopolit bir şehir, buradaki heyecan sadece New York, Tokyo gibi dünyanın kabul edilen ünlü şehirlerinde var. Her şey gibi İstanbul da değişimi yaşıyor, kargaşa varmış gibi gözüküyor ama öyle değil. İstanbul, ihtiyaçları değiştikçe çağa ayak uyduruyor. Bize düşen görev bu şehri yenilemek ve tarihi dokuyu koruyarak modern bir şehir yaratabilmek. Dolayısıyla, bu değişimin yaşanma sürecinde, bazı sıkıntılar olacak. Ancak değişim tamamlandıkça şehir kültürü, şehircilik kültürü oturacak. İstanbul’u yeniden yapılanan bir şehir olarak tarif edebiliriz. Ataşehir bölgesi tam da bu yenilenen dokuya örnek oluşturan bir bölge. Biz projelerimizde lokasyonu belirlerken tüm detayları göz önüne alarak karar veriyoruz.
 

Projenin emsallerinden en önemli farkı nedir? İddianızı öğrenebilir miyiz?
Bu proje Türkiye’de inşaat kalitesi ve tasarım başarısı açısından ilk örnek. Bizim için çok şey ifade ediyor. Şirketimiz yıllardır inşaat yapıyor. Ancak sizlerinde yakından bildiği gibi Sarp Group sektörde konsept projelerle öne çıkıyor. Sarphan Finans Park projesi bu sektördeki ufkumuzu, gücümüzü ve profesyonelliğimizi temsil ediyor.


Sarphan Finans Park AVM’nin ziyaretçisi hazır

Sarphan Finans Park önemli ödüller kazanmış bir proje. Bu ödüller nelerdir, projeye ödülleri kazandıran gerekçeler nelerdir?
Sarphan Finans Park, modern mimarisi ile “2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi”nde “Avrupa’nın En Prestijli Projesi”, 2011 Aralık ayında ise “Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi” finalinde “Dünyanın Bir Numaralı Gayrimenkul Projesi” ödüllerinin sahibi oldu. Bu projenin bizce en önemli özelliği, iş hayatında yaşatmayı vaat ettiğimiz “konfor, işlev ve prestij bütünlüğünü” şimdi hayata geçiriyor olmamızdır. Projeleri anlamlı kılan, insana sağladığı reel faydalardır. Yatırımcı ve girişimcilerimizin olası beklentilerine cevap verirken; yatırımın lokasyonu kadar, içinde insanlara ne sunuyor olduğunuz da çok önemli. Sarp Group olarak biz, yaşam için gerekli olan tüm fonksiyon ve konforu bir arada sunuyoruz. Sarphan Finans Park yatırımcılara, farklı yaşam ve iş alanları arayanlara, prestij isteyenlere hitap ediyor. Burada standartlar çok yüksek, uluslararası başarı belgeleri almış bir proje olan Sarphan Finans Park bittiğinde, yeni ve ihtişamlı bir yaşam başlayacak. Buraya yatırım yapanlar daha şimdiden rekor prim sağlamış durumdalar.


AVM kısmında kaç mağaza yer alıyor, marka karması oluşturulurken nelere dikkat edildi?
Sarphan Finans Park’ın girişinde yer alacak AVM’de 53 mağaza bulunacak. İstanbul Finans Merkezi’nde 30 bin kişinin çalışması ve günlük 80 bin kişilik sirkülasyon olması Sarphan Finans Park AVM için önemli bir avantaj olacak. AVM’nin yürüme mesafesi denilebilecek kadar etrafında bu yoğunluğun yaşanması orada yer alacak markalar için önemli bir avantaj sağlayacak. Projenin İstanbul’un alışveriş anlamında en gözde mekânlarından biri olacağına inanıyorum.


Önümüzdeki dönemlerde AVM projelerinde yer alacak mısınız, bununla ilgili bir hazırlık var mı?
Biz Sarp Group ailesi olarak insan öğesini her zaman ön planda tutarak modern, güvenli, huzurlu ve sosyal yaşam alanları inşa etmeyi ilke edinmiş bir firmayız. Tabii ki bundan sonraki dönemlerde de uygun olan AVM projelerine de yer verebiliriz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri