Paşabahçe dünya liderliğini hedefliyor

29 Ocak 2013 Salı

Cam ev eşyası alanında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olan Şişecam iştiraki Paşabahçe, uluslararası alandaki konumunu daha da güçlendirmek üzere çalışmalarını hızlandırıyor. 2013 yılında yurt içi ve yurt dışında Paşabahçe’nin halka arzına yönelik hazırlıkların yapılması hususunda Genel Müdürlüğün yetkili kılındığını belirten Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, farklı coğrafyalarda büyüme planları doğrultusunda Paşabahçe’yi dünya liderliğine taşımayı hedeflediklerini söyledi

pasabahce-dunya-liderligini-hedefliyor

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam, dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan iştiraki Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ’nin, 2013 yılında yurt içi ve yurt dışında halka arzına yönelik hazırlıklara başladı.

İhtisaslaşmış mağazacılıkta özgün yapısıyla Türkiye’de lider olan Paşabahçe Mağazaları’nı da bünyesinde barındıran Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, camın her alanında faaliyet gösteren Şişecam’ın kamuoyunda en çok tanınan markası. Şirketin halka arzının  zamanlaması ve oranı piyasa koşullarına göre daha sonra belirlenecek.

Yurt içinde ve yurt dışında, seçkin perakende mağazalarından süper/hipermarket zincirlerine, dünya çapında restoran ve otel zincirlerinden, global yiyecek/içecek markalarının promosyonlarına kadar, tüm sektörlere tedarik sağlayan Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ’nin 135 ülkeye ihracatı bulunuyor. Otomatik ve el imalatı olarak 20 binin üzerindeki ürün çeşidi ve premiumdan ekonomiye, her gelir grubuna hitap eden geniş ürün portföyüyle dünyanın en büyük üç cam üreticisinden biri.

Hedef dünya liderliği
Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman, farklı coğrafyalarda büyüme planları olduğuna dikkat çekerken, Paşabahçe’nin 2013 yılında yurt içi ve yurt dışında halka arzına yönelik olarak gerekli hazırlıkların yapılması hususunda Genel Müdürlüğün yetkili kılındığını ifade etti.

Halka arz oranı ve zamanlama konusunda çalışmaların devam ettiğine değinen Kırman, Paşabahçe’yi dünya liderliğine taşımayı hedeflediklerini belirterek: “Rusya ve Bulgaristan’daki yeni yatırımlarımız devreye girdiğinde, net üretim kapasitesi anlamında Paşabahçe’nin dünyanın bir numaralı üreticisi konumuna yükselme potansiyeli var” dedi.

Logo da yenilendi
Bu hedef doğrultusunda, Paşabahçe’nin marka kimliğini, günün görsel gereksinmelerine göre yeniden düzenlendiğini ve logosunu yenilediğini belirten Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman: “Güncellenmiş logomuz 77 yıllık mirasımızla gelecek bakışımızı buluşturuyor” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri