Miniklerin robot yolculuğu sona erdi

Forum Trabzon’da 28 Ocak-6 Şubat günleri arasında düzenlenen ‘Robokids’ etkinliğine katılan çocuklar, robotların eğlenceli ve bir o kadar da merak uyandıran dünyasını keşfetti

Miniklerin robot yolculuğu sona erdi

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Forum Trabzon, yarıyıl tatilinde minikleri robotlarla buluşturan heyecanlı ve ilginç bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 28 Ocak-6 Şubat günleri arasında her gün 13.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Robot Atölyesi’nde, katılımcı çocuklardan “Robot nedir? Hayatımızda nerede yer alır? Nelere robot deriz?” gibi sorulara cevap vermeleri istendi. Böylece robotlar hakkında kafalarındaki düşünceleri paylaşan çocuklar, hayal güçlerinin de sınırlarını zorladı.

‘Hayalindeki Robot’ bölümünde çocuklar hayal dünyalarındaki robotu tarif etti, atölyenin bir sonraki aşamasında ise Vibrobot Yapımı’nı gerçekleştirdi. Çeşitli eşyaları kullanarak vibrobot yapan çocuklar, basit bir robot için gerekli parçaları birleştirerek robot dünyasının eğlenceli yanını keşfetti.

‘Robot Dünyasına Seyahat’ başlıklı bölümde ise çalışma şekillerine göre farklılık gösteren 4 robot, çocukların verdiği farklı görevleri yerine getirdi. Robot Boyama, Robot Konsol Oyunu, Air-Bots Şişme Oyun ve Robot Kostüm karakterlerle fotoğraf çekimi gibi eğlenceli bölümler ile süren etkinlik, Robot Atölyesi’ne katılan tüm çocuklara sertifika verilmesi ile bu deneyimin anılarda kalması sağlandı. Tüm seansların dolu dolu geçtiği etkinliğin bitmesini çocuklar hiç istemedi.

Forum Trabzon, düzenlediği ve eğlendirirken öğreten bu etkinlikle toplam bin 200  çocuğu robot dünyası ile tanıştırıp sertifika verdi  ve yarıyıl tatilinde çocukların buluşma noktası oldu.