70 ilden genç perakendeci liderliğe hazırlanacak

21 Şubat 2014 Cuma

Migros Grubu, Boğaziçi Üniversitesi ile tüm Türkiye’de liderlik harekatı başlatıyor. 18 bin kişiye istihdam sağlayan Migros’un tüm Türkiye’ye dağılmış 3 bin 500 kişilik yönetici kadrosuna açık olan program, perakendede geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyor

70-ilden-genc-perakendeci-liderlige-hazirlanacak

Migros Grubu sektörüne nitelikli insan yetiştirme adına üstlendiği misyonu, yeni bir işbirliği ile daha ileri bir boyuta taşıdı. Boğaziçi Üniversitesi’nin deneyimi ve Migros Grubu’nun katkılarıyla içeriği hazırlanan ‘Perakende Yönetimi Sertifika Programı’ ile ilgili tören Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Törene, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Özturan, BÜYEM Merkez Müdürü Dr. Tamer Atabarut ile Migros Ticaret AŞ İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç katıldı.

Program iki ayda tamamlanacak, 70 ile yayılacak
Toplam 2 aylık dönemler halinde uygulanacak programın ilk uygulaması 24 Şubat - 19 Nisan günleri arasında gerçekleşecek. Migros Grubu bünyesinde çalışan ve liderliğe hazırlanan tüm mağaza yöneticileri bu programa katılabilecek. Teorik eğitimle başlayacak olan programa katılan mağaza yöneticileri, daha sonra mevcut görevlerinin başında, kendilerine verilen projeleri profesyonel hayatın içinde tamamlayacak. Ardından tekrar Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitime girecek olan genç yöneticiler, eğitim süresinin sonunda sınava girecek.

2014 yılında Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Muğla ve Samsun illerinden katılımcılarla gerçekleşecek olan program, yılda üç kez ikişer aylık dönemlerde tekrarlanacak; her yıl farklı illerden katılımla 70 ile kadar yayılacak.

‘Perakende Yönetimi Sertifika Programı’nın ana konuları perakende ve ticaretin ana başlıklarından seçilirken, programda; katılımcılar Pazarlama, Finans, Liderlik, CRM, Müşteri Satınalma Alışkanlıkları, Tedarik Zinciri Yönetimi, Yönetim Hukuku ana başlıklarında eğitim alacaklar. Programı tamamlayan ve bitirme sınavında belirlenen barajı geçen katılımcılar ‘Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Perakende Yönetimi Uzmanlık Sertifikası’nı almaya hak kazanacak. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri