Adidas'ın Genel Müdürü istifa etti

11 Ocak 2013 Cuma

Adidas'ın 2006 yılından bu yana Türkiye Genel Müdürlüğü'nü yürüten Haluk Özmutlu görevinden ayrıldı. Özmutlu, kariyerine başka bir kulvarda devam edecek

adidasin-genel-muduru-istifa-etti

İstifası ile ilgili açıklamalarda bulunan Özmutlu, Adidas'a 1998 yılında marka henüz daha distribütörün elinde iken Türkiye satış direktörü olarak başladığını söyledi. 2006 yılından itibaren Genel Müdür olarak görev yapmaya başladığını belirten Özmutlu, "Adidas markası benim çocuğum gibi. Aramızda negatif hiçbir şey olmadı. Şirket kendi sektöründe açık ara lider ve bütün finansal verileri çok sağlıklı. Zaten onlar da gitmemem için çok ısrar etti. Ama artık burada yapabileceklerimin maksimumunu yaptım" diye konuştu.

Yapı olarak heyecanı çok sevdiğini ve yeni girişimlere yönelmek istediğini anlatan Özmutu, "Mart ayı sonuna kadar Adidas'tayım. Sonrasında ise şirketi emin ellere teslim edip daha farklı bir kulvarda ve sektörde yola devam edeceğim" dedi.

Özmutlu Türkiye'nin yanında Adidas Zone Middle olarak adlandırılan Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden oluşan bölgenin de Genel Müdürlüğünü yürütüyordu.

Kaynak: Eren Güler / Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri