Agora AVM 13 yılda 101 milyon ziyaretçiyi ağırladı

25 Temmuz 2016 Pazartesi

Agora Alışveriş Merkezi, hizmete açıldığı günden bu yana 101 milyon 800 bin ziyaretçiyi ağırlayarak her geçen gün artan ziyaretçi sayısı ile İzmir’in en popüler ve en çok tercih edilen alışveriş merkezi unvanını taşımaya devam ediyor

agora-avm-13-yilda-101-milyon-ziyaretciyi-agirladi

2003 yılından itibaren İzmirlilerin buluşma noktası haline gelen, seçkin mağazaları bünyesinde bulunduran ve kaliteli hizmete önem veren Agora Alışveriş Merkezi, 13 yıldır perakende sektörünün yenilikçi, başarılı ve önde gelen isimlerinden biri olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.


Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul yatırımcısı ve yöneticisi Odak Group bünyesinde yer alan Agora Alışveriş Merkezi, dünyaca ünlü yerli ve yabancı markaları, gurme restoranları, sinema salonları, eğlence merkezi ve öncü etkinlik & kampanyaları ile 13 yıldır moda ve eğlence anlayışının en dinamik ve yenilikçi adresi olmuştur. Açıldığı dönemde İzmir’de dört alışveriş merkezi hizmet veriyorken, Agora Alışveriş Merkezi bugün dört kat daha büyüyen parkende sektöründe rakiplerinin arasından kaliteli hizmet anlayışıyla sıyrılmaktadır.


Kaliteli hizmetin adresi Agora Alışveriş Merkezi
Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Hasan Noyan, AVM hakkında bilgilendirme yaparken hedeflerden de bahsetti. Noyan: “Agora Alışveriş Merkezi’nin yatırımcısı ve işletmecisi olan Odak Şirketler Grubu 1979 yılında İzmir’ de kurulmuş inşaat, kozmetik, enerji ve AVM yatırımı alanlarında hizmet vermektedir. Odak Group 21'inci yüzyılın yıldız sektörü olan alışveriş merkezciliği ve perakendecilik alanında, şehrin hakettiği bir yatırıma kavuşması için 2000’li yılların başında alışveriş ve eğlence merkezlerinin geliştirilmesi ve işletilmesi konularında etkin olarak faaliyet gösterme kararı almıştır. İzmirlilere ilkleri yaşatmak, kalite ve eğlenceyi bir arada sunmak, alışveriş keyfinin doyasıya yaşanacağı bir mekân yaratmak amacıyla yola çıkarak Agora Alışveriş Merkezi projesini hayata geçirmiştir.” diye konuştu.


Noyan satın alma teklifleriyle hiç ilgilenmediklerinin altını çizdi
Göz önünde bulunan başarısı sebebiyle açıldığı günden itibaren yabancı fonlardan birçok satın alma teklifi aldıklarını belirten Hasan Noyan; tekliflerin içeriğini dahi incelemediklerini ve asla böyle bir düşüncelerinin olmadığını önemle vurguladı. Noyan: “Agora Alışveriş Merkezi, 130 Balçova’lı arsa maliki ile asgari müşterekler ile yoluna devam etmektedir. 2008 yılından bu yana yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet veren İzmir kökenli alışveriş merkezi gerek bölgeye kattığı değerle gerekse istihdama sağladığı önemli katkı yerli ve bölgesel sermayenin büyümesinde önemli rol oynamaktadır.” dedi. Birçok önemli markanın bünyesinde yer almak istediği ve büyüme talebinde bulunduğunu belirten Noyan, büyüme ile ilgili olanakları değerlendirmek istediklerini de söyledi.


AVM’de yer alan mağazalar hakkında da konuşan Noyan: “Agora Alışveriş merkezi; giyim, kozmetik, ev tekstili, elektronik, mücevherat, eğlence merkezi, sinema, cafe ve restaurantlar, gibi farklı ihtiyaçlara hitap ederek birçok önemli markayı bünyesinde bulundurmaktadır. Mudo, Flo, Sephora, Banana Republic gibi büyük mağazacılık kategorisinde yer alan markalar İzmir’e Agora Alışveriş Merkezi ile merhaba demiştir. Önümüzde ki dönmelerde de Victoria Secret, Mac gibi dünya devleri Agora Alışveriş Merkezi ailesine katılacaktır.” diye konuştu.


“Agora’da Hayat Var!”
AVM’nin tarihinden de bahseden Noyan, şunları söyledi: “14 Mart 2003 tarihinde hizmete giren Agora Alışveriş Merkezi; adını Antik Çağ'daki çarşı, pazar, ticaret yeri anlamına gelen “Agora”dan almıştır. 2003 yılındaki açılışından bu yana müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmetin öncüsü olan alışveriş merkezi, İzmir bölgesinin moda ve eğlence anlayışının dinamik ve yenilikçi ismidir. İzmir’de moda ve eğlencenin ilk akla gelen isimlerinden biri olan Agora, 10 Eylül 2008 ile birlikte yenilenen ve yüzde 100 büyüyen binasında alışverişe farklı bir anlayış getirdi. Açıldığı günden bu yana 101 milyon 800 bin ziyaretçiyi ağırlayan Agora Alışveriş Merkezi’ni, büyüme sonrası 2008 yılından bu yana 80 milyon kişi ziyaret etmiştir.2003 yılındaki açılışından bu yana müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra, İzmir ve bölgesinin moda ve eğlence trendlerinin öncü ismi de olan Agora, sektörünün önemli oyuncularından biri olarak öne çıkmaktadır. Farklı mimari anlayış ile büyüyen Agora’da mağaza sayısı 85’den 179’a, çıkmıştır. 2003 yılından beri İzmirlilerin vazgeçilmez buluşma noktası olan Agora Alışveriş Merkezi; modern mimarisi, ferah bahçeleri, her kesime hitap eden marka karması, ziyaretçilerini özel hissettiren etkinlik &kampanyaları ve kaliteli hizmet anlayışı ile rakipleri arasında öne çıkmaktadır ve tercih sebebi olmaktadır.“Agora’da Hayat Var!” sloganı ile yola çıkan Agora Alışveriş Merkezi, misafirlerinin konforlu ve mutlu bir zaman geçirmeleri için her zaman en iyiyi ve en kaliteliyi hedeflemektedir. Agora Alışveriş Merkezi,  bulunduğu konum itibariyle birçok avantaja sahip olarak çoğu alışveriş merkezinin aksine şehrin dışında değil yaşam birimlerine çok yakın konumdadır. Agora Alışveriş Merkezi, İzmir’in yazlık ilçelerine ve şehirlerarası otoyola yakınlığı ile çevre illerden ve turistik amaçlı gelen ziyaretçilerin de tercihi olmaktadır. Yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan alışveriş merkezine yıl içinde 10 bine yakın yabancı turist gelmektedir.”


Agora Card ile alışverişler avantaja dönüşüyor
Düzenlenen kampanyalar ve projeler hakkında bilgi veren Noyan: “Agora Alışveriş Merkezi, Mart 2013 tarihinde hayata geçirdiği Agora Card ile ziyaretçilerine birçok fırsat sunuyor. Ziyaretçilerini özel hissettirecek çeşitli kampanyalar ile Agora Card, alışverişleri ödüllendirerek avantaja çeviriyor.  Her döneme özel müşterilerin yüzünü güldürecek kapmanlar ile Agora Card sahipleri şimdiye kadar son model arabadan, yurt dışı tatiline, konser biletinden muhteşem yaz kampanyaları ve beachclub girişine, son teknoloji telefon- tablet- televizyondan beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar birçok seçkin hediyenin sahibi olma fırsatı elde ettiler. Şu anda ise Agora Alışveriş Merkezi bünyesinde bulunan mağazalardan Agora Card ile yapılan alışverişlerde ziyaretçiler puan toplayarak, hediye kataloğunda bulunan hediyelerin sahibi olmaktadırlar. Kaliteli hizmet ve alışverişin avantaja dönüştüğü Agora Card kampanyaları ile tercih sebebi olan Agora Alışveriş Merkezi mağazaları Türkiye’de en iyi cirolara sahip mağazalar olarak dikkat çekmektedir. Hayata geçirdiği birçok farklı etkinlik ve kampanyanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmayı amaçlayan Agora Alışveriş Merkezi birçok önemli konuya dikkat çekmektedir. Agora Alışveriş Merkezi gerçekleştirdiği etkinlikler ve yürüttüğü projeler ile Ege Orman Vakfı, Behçet Uz Çocuk Eviİzmir Direnen Engelsiz Spor Kulübü, İzmir’de bulunan huzurevleri, Balçova ilçesinde bulunan ilköğretim okulları gibi birçok farklı kuruma fayda sağlayacak projelere imza atmıştır.” dedi.


Agora alışveriş merkezi zinciri genişliyor
Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmetin öncüsü olan Agora İzmir Alışveriş Merkezi, bu yıl 13 yıldır başarısını sürdürmenin haklı gururunu yaşarken;  Agora Alışveriş Merkezi’nin kalitesini farklı illere taşımak ve bölgeye değer katmak amacıyla, *28 Mayıs 2015’te zincirin ikinci halkasını Sakarya’da Agora Adapazarı Alışveriş Merkezi’ni hizmete açmıştır. 2016 yılının sonuna doğru büyüyecek olan ve şuanda yüzde 99 doluluk oranı ile hizmet vermeye devam eden Agora Adapazarı’nın bölgeye yepyeni bir soluk getirecek olan“Agora Cadde” projesi heyecanla beklenmektedir. İzmir’in birçok bölgesinden alışveriş merkezi yatırımı ile teklif alan firma farklı bölgeleri değerlendirmektedir.


*Türkiye çapında yatırımlarına devam eden Odak Group, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi olacak Agora Antalya Alışveriş Merkezive İzmir’e yepyeni bir soluk getirecek olan Agora Karşıyaka Alışveriş Merkezi projelerini hayata geçirerek ve büyümeye devam etmektedir. Bölgeye yepyeni bir soluk getirecek Antalya projesi son hızla devam ederken projenin 2017’nin son çeyreğinde biteceği öngörülmektedir.


Birçok önemli lokasyonda hızla büyümeye devam eden Agora Alışveriş Merkezi’nin İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, hiçbir projeleri için satış düşünülmediğini gelen tekliflerin incelemeden geri çevrildiğini vurguladı. 1994 yılından beri Odak Şirketler grubu bünyesinde çalışarak grup bünyesinde birçok önemli pozisyonda yer alan 2013 yılı itibariyle Genel Müdür görevinin yanı sıra İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden Yüksek Mimar Hasan Noyan, Agora Alışveriş Merkezi’nin 13 yıllık istikrarlı başarısının; değerli iş ortakları ve alışveriş merkezi çalışanlarının gösterdikleri özveriden kaynaklandığının altını çizdi.

 

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, 13 yıldır kendilerini bu ailenin parçası olarak gören İzmirlilere en içten teşekkürlerini ileterek, Agora Alışveriş Merkezi ve kiracılarının her geçen gün dekorasyonunu yenilediğini, kaliteli ve ayrıcalıklı hizmet anlayışının artarak devam edeceğini bildirdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri