Agora, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

02 Eylül 2014 Salı

Seçkin markaları ve kaliteli restoranları ile İzmirlilerin buluşma noktası olan Agora Alışveriş Merkezi, 29 Ağustos – 7 Eylül günleri arasında düzenlenen 83’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yılda yerini aldı

agora-izmir-enternasyonal-fuarinda

“Lojistik” temasıyla 29 Ağustos – 7 Eylül günleri arasında düzenlenen 83’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), Kültürpark İsmet İnönü Kültür Merkezi'ndeki açılış töreni ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun konuşmalarıyla başladı. Törende Kocaoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın ilklere ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, ilk otomobili, ilk yürüyen merdiveni, ilk buzdolabını, ilk televizyonu ve ilk robotu herkesten önce İEF'yi gezenlerin gördüğünü söyleyerek, “Radyo nedir bilmeyen bir nesil bilgisayarla burada tanıştı” dedi.

Magazin dünyasının ışıltılı yaşamlarının da ilk kez fuarda tanındığını söyleyen Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Sanat Güneş'lerini, 'Süper Star'ları, 'Minik Serçe'leri ilk kez burada görüp sevdik. Ama sadece ekonomiye yön verip sadece eğlenmedik. Yaralarımızı burada sarıp acılarımızı burada paylaştık. 1943 yılında Adapazarı'nda, 1966 yılında Muş'ta ve 1999'da Marmara'da meydana gelen depremler için İzmir Fuarı'nda toplanan bağışlarla depremzedelerin yaralarına merhem olmaya çalıştık. Yani, iyi günde de, kötü günde de, Fuarımız hep bizimleydi. Her açılışı içimizi ne kadar coşturduysa, kapanış günü de bizler için bir sevgiliden ayrılış gibiydi. Bugün ne mutlu bize ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatlarıyla doğmuş bir eser olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nı 83’üncü kez açıyoruz. Böylesine zorlu bir yolculukla bugünlere gelen fuarımızı ve fuarcılığımızı büyüterek yaşatmayı, bir görevden de öte, 'boynumuzun borcu' olarak biliyoruz” dedi.

Gaziemir'deki Yeni Fuar Kompleksi'nin Türkiye'nin en büyük alanı olacağını ve bu yılın sonunda tamamlanacağını belirten Kocaoğlu, “İhtisas fuarlarımızı oraya taşıdıktan sonra, İzmir’in kimliğinde ve İzmirlilerin belleğinde çok önemli bir yeri olan bu alanı, yani Kültürpark’ı, yeşiliyle, eğlence, spor ve gösteri alanlarıyla, sergi ve kongre merkezleriyle baştan sona yenileyeceğiz” diye konuşmasını tamamladı.

Fuara bu yıl 829’u yerli, 303’ü yabancı olmak üzere toplam bin 132 firma katıldı. İEF’de 67 ülke temsil ediliyor. "Partner Ülke"nin Mauritius, "Odak Ülke"nin Hindistan, "Onur Konuğu Kentler"in Diyarbakır ve Malatya, temasının "Lojistik" olduğu İzmir Enternasyonal Fuarı'na 43 farklı ilin katılımı var. Fuara katılan yabancı ülkeler, Azerbaycan, Altay, Almanya, Avusturya, Başkordistan, Bangladeş, Belçika, Belarus, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Burundi, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ekvador, Etiyopya,  Fransa, Gabon, Gana, Gagavuz Yeri(Moldovya), Gambiya, Gine-Bissau, Gürcistan, Hakas, Hindistan, İsviçre, Kamerun, Kazakistan, Kırgızistan, Kongo, Kosova, KKTC, Kuveyt, Küba, Leshoto, Lübnan, Lüksemburg, Litvanya, Malta, Mauritius, Meksika, Mısır, Moğolistan, Nepal, Nijer, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Slovakya, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Tataristan, Tiva Sava, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Yeni Zelanda ve Yunanistan.

Katılımcı iller ise; Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, İçel, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Siirt, Trabzon, Uşak, Van.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen Izmir Enternasyonal Fuarının uluslararası alanda en önemli fuar olduğunu, İEF'nin sadece ekonomik açıdan değil, farklı ülkeler arasındaki sosyal, kültürel ilişkiler ve diyalog açısından da çok önemli olduğunu vurguladı. Bu organizasyona 83 yıldır başarıyla ev sahipliği yapan başta İzfaş’ı ve tüm İzmirlileri tebrik ettiğini ve her yıl olduğu gibi fuarda bu yıl da yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri