Agora, ziyaretçilerini forma soktu

24 Mart 2014 Pazartesi

Her hafta cuma günü konusunda uzman bir konuğu ağırlayan Agora Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy oldu. 21 Mart Cuma günü gerçekleşen sohbette Deniz Berksoy “Dengeli Diyet ve Sağlıklı Zayıflama” konulu sohbeti ile Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçileri ile buluştu. Her zaman olduğu gibi Agora Sohbetleri takipçilerinden yoğun ilgi gören sohbet, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı

agora-ziyaretcilerini-forma-soktu

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy, spor merkezleri, beslenme ve diyet danışma merkezlerinde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmetleri vererek çalışmalarına devam etti. Berksoy, kurucusu olduğu  merkezinde danışanlarına kilo verme, kilo alma, hamilelik döneminde beslenme, çocukluk ve adölesan (genç) döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenme, spora özel beslenme vb. hizmet veriyor.

Her insan vücut yapısı, beslenme alışkanlıkları, yaşam şekli, çalışma koşulları ve daha başka birçok konuda birbirinden farklıdır diyen Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy, tek bir diyetin herkes için doğru olamayacağını vurguladı. Doğru beslenme şeklini kazanabilmek için bütün detayların incelenmesi ve bunların göz önünde bulundurularak, sağlıklı, uygulanabilir ve işkence haline gelmeyecek bir beslenme ve egzersiz programı yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Ünlü Diyetisyen Deniz Berksoy, kilo vermenin sanıldığı kadar zor olmadığını belirterek, yanlış ve sağlıksız beslenmenin kilo alımına sebep olduğunu, bu yanlışların yerine doğru beslenme seçeneklerini koyup kalıcı olarak kilo vermeyi sağladıklarını söyledi. Beslenme alışkanlığımızı oluştururken her üründen kararında almamızı vurgulayarak, sağlıklı besinlerden bile fazla tüketmenin zararlı olduğunu belirtti.  Öğün atlamanın yanlış bir alışkanlık olduğunu söyleyen Deniz Berksoy, 3 ana öğün ve 3 ara öğünden oluşan az ama sık beslenmenin doğru beslenme yöntemi olduğunu belirterek, tüm izleyicileri sağlıklı belenmeye davet etti.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Agora Sohbetleri’nde her zaman ziyaretçileri farklı konularda bilgilendirmenin önemini vurgulayarak, bu hafta gerçekleşen sağlıklı beslenme sohbetinin oldukça ilgi gördüğünü belirtti. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri