AVM şehirden ‘Kasaba’ya iniyor

02 Şubat 2015 Pazartesi

İzmir’in sevilen markası Kasaba, yatırımlarına bir yenisini ekleyerek İzmirlilerin kalbini kazanacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor

avm-sehirden-kasabaya-iniyor

Onur Kaya

Gülba Tekstil ve Bakıroğulları İnşaat ortak yatırımıyla İzmir-Çanakkale yolu üzerinde ve Foça kavşağında Kasaba Alışveriş Merkezi projesine imza atıyor. Kasaba AVM, doğayla iç içe alışveriş anlayışı ve Ege ruhunu yansıtan tasarımıyla İzmir’de alışveriş ve doğaya kaçış için alternatif bir adres olmayı hedefliyor.

1995 yılında Narlıdere’de, 120 metrekarelik küçük bir mağaza ile hayata başlayan Kasaba, bugün İzmir'in önemli cadde ve AVM'lerinde yaklaşık olarak toplam 8 bin metrekare satış alanına sahip 24 mağazasında, ulusal ve uluslararası sevilen markaları moda severlerle buluşturuyor. 300’e yakın kişiye istihdam sağlayan Kasaba Grup, Kasaba AVM’nin faaliyete geçmesiyle beraber toplam 750 kişiye istihdam sağlamış olacak.

İzmirlilerin desteğiyle her geçen gün biraz daha büyüyen Kasaba, yeni yatırımı olan Kasaba AVM ile İzmirliler için nefes alacak, alışveriş yapıp keyifli vakit geçirecek yeni ve farklı bir çekim merkezi oluşturuyor. 25 dönüm arazide, yaklaşık 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Kasaba AVM, projesinde çevreci bir anlayış gözetiyor. Proje kapsamında yer alan doğal alanlarla, doğa dostu alışveriş merkezi anlayışının mümkün olduğunu gösteriyor.

Kaba inşaatı biten Kasaba AVM’nin Haziran 2015’te açılması planlanıyor. Alışverişi doğayla buluşturan Kasaba AVM’de yer almak isteyen markalar içinse kiralamalar sürüyor. Kasaba AVM kiralama hizmetinde de çözüm ortağı olarak; AVM ve Perakende sektörünün yakından tanıdığı Mallexpert Kiralama Danışmanlık Firması ile anlaştı.

Ulusal ve uluslararası markaları ziyaretçilerle buluşturan Kasaba AVM, açık bir meydan ve yeme-içme alanları ile yerel gıda pazarının yanı sıra, sahip olduğu doğal asma bahçesi ve zeytin ağaçlarının içindeki piknik alanlarıyla fark yaratıyor. Çocuklar için doğal oyun alanları oluşturmayı planlayan Kasaba AVM, kendi bünyesinde yer alan benzin istasyonu ile de ziyaretçiler alışverişlerine devam ederken yakıt, yıkama, bakım gibi ihtiyaçlarını karşılayarak onlara kolaylık sağlamayı ve zaman kazandırmayı amaçlıyor.

Bulunduğu bölgede yaşayanlar için ihtiyaç duyulan bir alışveriş merkezi olmanın yanı sıra Kasaba AVM, şehirden uzaklaşmak isteyen ama şehre yakın mesafede de olmak isteyenler için bir doğaya kaçış noktası niteliği taşıyor. İzmir’e bağlanan ana arterlerden biri ve Altınoluk, Akçay, Burhaniye, Ören, Ayvalık, Dikili, Çandarlı, Foça, Çeşme, Seferihisar, Karaburun gibi popüler tatil beldelerinin de güzergahı olan İzmir-Çanakkale yolu üzerinde bulunan Kasaba AVM’nin, konumu itibariyle tatilcilerin ve tur firmalarının da durak noktası olacağı düşünülüyor.

Özel aracın yanı sıra İzban ve toplu taşıma araçlarıyla da kolay ulaşılabilen bir lokasyonda bulunan Kasaba AVM’nin yakınında ayrıca toplam 10 bin 500’e yakın öğrencisi bulunan Kâtip Çelebi Üniversitesi ve İzmir’in en büyük vakıf üniversitesi olan Gediz Üniversitesi yer alıyor. Kasaba AVM, Foça, Çiğli, Menemen, Aliağa, Karşıyaka, Konak ve Manisa’ ya da sadece 10-35 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor.

Kasaba AVM’de yer almak isteyen markalar için www.kasabaavm.com internet sitesindeki kiralama formu ile başvuru yapılabiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri