“Bir başkadır Kayseri Park’ta Ramazan”

30 Haziran 2014 Pazartesi

Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ziyaretçilerine unutulmaz bir ramazan ayı yaşatmaya hazırlanıyor. Kayseri Park’ta kurulan Ramazan Sokağı, ziyaretçileri geçmişe götürürken, birbirinden eğlenceli yarışmalar ve Karagöz-Hacivat’ın da aralarında bulunduğu orta oyunları keyifli ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. TV Kayseri, Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında yaşayan hemşehrililer için ramazan ayı boyunca Kayseri Park’tan canlı yayın yapıyor

bir-baskadir-kayseri-parkta-ramazan

Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ‘11 ayın sultanı’ ramazanı coşkuyla karşılıyor. Kayseri Park’ta ramazan eğlenceleri önceki gün (28 Haziran) başladı, 27 Temmuz arife günü akşamına kadar devam edecek.

Kayseri Park’ta ilk olarak eski ramazanlara özlem duyanlar için "Ramazan Çarşısı" kuruldu. Çarşıda yer alan küçük hanlar birer satış noktası haline getirilerek ziyaretçilere nostaljik gezinti ve alışveriş imkanı sunuldu. Kayseri Park’ın Ramazan Çarşısı’nda; antik ahşap ürünler, hediyelik eşya, Osmanlı macunu-Osmanlı şerbeti, çanak-çömlek-çini ürünleri, Maraş dondurması, helva ve koçanlı mısır satışının yapıldığı küçük dükkanlar bulunuyor.

Ayrıca Kayseri Park’ta ramazan ayı boyunca ziyaretçilerin Osmanlı kostümlerini giyerek resim çektirebilecekleri kostüm standı da kuruldu.

Karagöz - Hacivat yine güldürecek
Ramazanda birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleyen Kayseri Park, minik ziyaretçilerini de unutmadı. Ramazan ayı boyunca her gün 15.00 – 17.00 saatleri arasında Mavi Yelken Kreş öğretmenleri tarafından Kayseri Park’a giden minik ziyaretçilere boyama, ebru, yırtma-yapıştırma gibi atölye çalışmaları yaptırılacak.

Bu arada her gün iftar sonrası 21.15 – 22.30 saatleri arasında Kayseri Park’ta çocuklar için animasyonlar, çocuk oyunları ve yarışmalar düzenlenirken, Meddah ve Karagöz – Hacivat gibi pek çok orta oyunu da sergilenecek. Ayrıca Kayseri Park’ta ramazan ayı boyunca Cuma akşamları saat 21.00’da sema gösterisi izleyenleri büyüleyecek.

Gurbetteki Kayserililer unutulmadı
Kayseri Park ve TV Kayseri, Türkiye’nin farklı illerinde ve yurt dışında yaşayan Kayserililer için bu yıl da birlikte çalışacak. TV Kayseri, gurbetteki hemşehrililer için ramazan ayı boyunca Kayseri Park’tan canlı yayın yapacak. Programlar, hem Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hem de Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlar tarafından izlenebilecek. 


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri