Kentplaza, kapılarını ziyaretçilerine açtı

16 Kasım 2012 Cuma

Deha Grup’un 150 milyon TL’lik yatırımı olan Kentplaza Alışveriş Merkezi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen renkli bir törenle Konyalı ziyaretçilerle buluştu

kentplaza-kapilarini-ziyaretcilerine-acti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katıldığı törende; Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Milletvekili Kerim Özkul, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve DEHA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı birer konuşma yaptı.

DEHA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcı, Konyalıların böyle bir alışveriş merkezini uzun zamandır hak ettiklerini aktararak, şunları söyledi: “Kentplaza, Konya’nın gelişen ve değişen yüzünün simgesi olarak Konya’nın merkezindeki yerini aldı. Kentplaza, Türkiye ve dünyadaki perakendeye, hızlı tüketime yön veren, modern alışveriş merkezleri ile aynı standartlara sahip. Hatta spor, eğlence ve kimi alışveriş olanaklarıyla pek çoğundan da üstün bir merkez. Aslında Konyalılar için böyle büyük ve ticarete yön veren merkezler hiç de yabancı değil. Konya, Hindistan’dan çıkıp Avrupa’nın içlerine kadar uzanan, dünyanın en önemli ticaret yolları üzerinde; hanlar, kervansaraylar kurmuş, dünya ticaretinin belki de ilk alışveriş merkezlerine imza atmış bir kenttir. Atalarımız bu topraklar üzerinde ipeğin, baharatın ve mücevherlerin en kıymetlisinin satıldığı, çağının en büyük ticaret merkezlerini kurmuşlardı. Şimdi onlardan yüzlerce yıl sonra bizler, Konya’nın yeniden yükselişine şahitlik edecek ticaret merkezlerini kuruyoruz.”

150 milyon TL’lik yatırımla Konya’da ilklere imza attı
Kentplaza ile 60’ın üzerinde ulusal ve uluslararası önemli markaları da ilk kez Konya’ya Kentplaza ile getirdiklerini belirten Arıcı, bu markalar arasında Lacoste, Tommy Hilfiger, Starbucks, Mango, Yves Rocher, Divarese, YKM, Tchibo, Chakra, Derimod, Saat&Saat, Beymen Club, Kahve Dünyası gibi isimler bulunduğunu kaydetti. Alışveriş merkezinde, doğrudan ve dolaylı olarak 3 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyleyen Arıcı, “150 Milyon TL’lik yatırım değeri ile hayata geçirdiğimiz Kentplaza Alış Veriş Merkezi, ofis bloğundan oluşan kulesi ile birlikte toplam 110 bin metrekarelik alana sahip. 45 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan AVM içerisinde, 160 mağaza hizmet verecektir. Yıllık yaklaşık olarak 250 milyon TL ciro beklentimiz var. Kentplaza’da 11 sinema salonu, eğlence merkezi ve spor merkezi,  2 adet yüzme havuzu, dünya standartlarına uygun bowling alanı ve açık teraslar da bulunuyor. Ayda ortalama 1 milyon ziyaretçi beklediğimiz  Kentplaza, simgesel ve önemli bir merkez. Gelecekte de Konya için böyle kalıcı eserlere ve böyle büyük yatırımlara imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri