Minikler Kipa’da tarihe yolculuğa çıkacak

13 Ekim 2014 Pazartesi

Çocuklar, Çiğli Kipa Alışveriş Merkezi’nde “Ortaçağ Çocuk Krallığı”nı ziyaret ederek tarihte bir yolculuk yapacak

minikler-kipada-tarihe-yolculuga-cikacak

Çiğli Kipa AVM’de, 17 Ekim – 6 Kasım günleri arasında gerçekleştirilecek olan “Ortaçağ Çocuk Krallığı” etkinliğinde, 6 – 11 yaş arası çocuklar hem Ortaçağ yaşantısını görüp tarihe tanıklık edecek hem de Ortaçağ ile ilgili interaktif etkinliklere katılarak birbirinden ilginç sergileri izleme fırsatı bulacak.

Etkinliğe katılan çocuklar önce etkinlikte görevli kral, kraliçe, prens, prenses, soytarı ve kadın savaşçı tarafından karşılanacak ve her birine prenses ya da şövalye kostümleri giydirilerek Ortaçağ Kalesi’ne giriş yapacak. Daha sonra çocuklar etkinlik alanında iki gruba ayrılıp “atlı mızrak turnuvası”, ”at nalı fırlatma”, ”okçuluk” gibi interaktif çocuk oyunlarına katılırken, kral ve kraliçe turnuvaları kaleden izleyecek ve seremonileri buradan gerçekleştirecek. Çocuklar bunun yanı sıra Ortaçağ yaşantısına dair at arabası, Ortaçağ çadırı, animatronik ejderha, mancınık gibi modülleri tanıyacak; şövalye kostümleri, Ortaçağ silahları, Ortaçağ maket şehir gibi sergileri gezebilecek.

Dünyanın birçok seçkin alışveriş merkezini dolaşmış ve orijinal adı “Kingdom of Kids” olan etkinlik, İzmirli çocuklarla ilk defa Kipa Alışveriş Merkezleri sayesinde buluşuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri